Tronditje për botën e basketbollit, 12 herë kampioni i botës ka ndërruar jetë

0

Mbështetësit e basketbollit kanë marë një lajm mjaft të rëndë ditën e djeshme, teksa legjenda e NBA, Kay C.Jones ka ndërruar jetë në moshën 88 vjeçare. Humbja e thellë u bë e ditur nga skuadra amerikane Celtics, në të cilën Jones shkruajti historinë.

Në karrierën e tij, Kay C.Jones ka fituar trofe të panumërt, duke u cilësuar si legjendë nga analistët dhe publiku i gjerë. Ai ka fituar 12 herë trofeun e NBA, 8 herë si lojtarë, 2 herë si zëvendës trajner dhe 2 herë si trajner. Por nuk mbaron me kaq, pasi amerikani hyri në histori, kur fitoi një medalje ari në lojrat olimpike. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.