Emocione në NBA, basketbollisti shpërthen në lot kur takon nënën pas 3 vitesh

Të arrish suksesin e të ndjekësh ëndërrat kërkon shumë përkushtim dhe ndonjëherë duhet të sakrifikosh edhe gjëra të çmuara në jetë. Chris Silva është një basketbollist i NBA, që i është dashur të shkëputet nga familja për të ndjekur karrierën e tij në këtë sport, ku luan në radhët e Miami Heat. Ky i fundit e takon familjen e tij vetëm një herë në 7 vjet, ndërsa hera e fundit kur ishte pranë nënës së ij ka qenë para 3 vitesh.

Kështu NBA ka vendosur ta surprizojë në këtë periudhë fesash Silvan, duke i sjellë pranë nënën e tij, që udhëtoi mijëra kilometra nga Gaboni drejt ShBA-së për të parë djali e saj nga afër teksa luan. Padyshim që kjo gjë ka sjellë emocione te basketbollisti, që nuk i ka përmbjtur dot lotët kur takon nënën e tij./Sport Ekspres/

A surprise to remember!

It’s been 3 years since Chris Silva has seen his mother. Before Friday's game they reunited and it was everything you could imagine and more. Thanks to NBA Commissioner Adam Silver and Sr. Vice President of International Basketball Operations Kimberly Bohuny with the support of NBA Africa for making this happen.

Gepostet von Miami Heat am Freitag, 27. Dezember 2019