Ibrahimoviç “pa frena”: Nuk konkurronte Ronaldo me Mesin për Topin e Artë

0

Në momentin kur Zlatan Ibrahimoviç vendosë të flasë, e gjithë bota dëgjon. Deklaratat e yllit suedez janë gjithmonë bombastike dhe përherë krijojnë debat.

Këtë herë, sulmuesi i Los Anxheles Galaksi, foli rreth garës për “Topin e Artë”. Trofeu më i rëndësishëm individual, u fitua nga Luka Modriç, me kroatin që theu dominimin 10-vjeçar të dyshes Lionel Mesi-Kristiano Ronaldo. Një duel, i cili dukej se do të zgjaste përjetë.

Sipas Ibrahimoviç, arsyeja e rivalitetit nuk lidhej me yllin portugez. Pas triumfit të Modriç, Zlatan deklaroi: “Tani e kuptuam se cili ishte në garë me Leo Mesin për Topin e Artë: nuk bëhet fjalë për Kristianon, por ishte Florentino”. Akuza të forta dhe të drejtpërdrejta, për presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.