Nga Altin Sulçe/ THANK YOU BRO!

0

Nga Altin Sulçe

THANK YOU BRO! Faleminderit vëlla, faleminderit Broja. Shqiptarët në festë, Southampton në ëndërr. Armando Broja edhe njëherë tjetër ka treguar klasin e tij të veçantë në sallonet e mëdha të futbollit anglez. Në minutën e 23-të në Londër, ndërkombëtari ynë ka shënuar me stilin guzhinetë. Thjesht ka lëvizur kaviljen e këmbës për ta çuar topin në rrjetë dhe tifozët në qiell. Festë edhe me flamuj shqiptarë. Sulmuesi nuk i ka dhënë asnjë shans mbrojtësve të instruktuar nga maestro i mbrojtjes, trajneri Conte.  Ky gol vendosi ekuilibrin ne pjesën e parë.

Por Broja kishte një mundësi tjetër të shkëlqyer për të bërë një dopietë, por topi nuk ia bëri qejfin. Fundja fundit, ky djalë ka bërë jashtë çdo lloj parashikimi. Çmimi pas këtyre 90 minutave është rritur, tani Broja po luan shkëlqyeshëm në katedralet e mëdha.  Dhe skuadra funksion, dy herë kthen rezultatin, madje dhe në favor të miqve në të dytën. Conte thjesht u çorodit nga shpejtësia dhe nga lëvizjet e shkodranit. Sa për histori takimi përfundoi me shifrat 2-3 në favor të Southamptoni. Ndërkohë ky ishte goli i 6 për Armando Brojën në Premier League. Shënja është lënë, madje më e fortë se asnjëherë më parë, e dukshme, e fortë, e pastër…kuqezi. THANK YOU BRO!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online