Browsing Tag

Lacio

Përplasje mes tifozëve të Marsejës dhe Lacios, ka të plagosur

Olimpiku i Marsejës pret Lacion sonte në “Stade Velodrome”, në kuadër së sfidës së grupeve të Europa League. Në fushë pritet një përballje e zjarrtë, ndërsa ajo mes tifozërive ka nisur më herët. Të dy klubet njihen për tifozëritë e tyre të…

Ndryshime te Lacio, mbrojtësi serb zhduket nga lista

Në listën e përditësuar që Lacio ka dorëzuar në zyrat e federatës italiane mungon emri i mbrojtësit serb Dushan Basta, vendi i të cilit është zënë nga Xhordan Luka i sapo kthyer nga një dëmtim, që e la jashtë fushave për disa muaj. Mesa…

Lotito ndan mendjen, nuk ka kontratë të re për Strakoshën

Klaudio Lotito ka ndërtuar nja Lazio konkurruese, sigurisht jo për titullin kampion. Në klubin e tij ai ka arritur të afrojë lojtarë të rinj që kanë spikatur dhe tanimë klubet më të mëdha në Europë i duan. Ndër më të kërkuarit janë Sergej…

Skandali në Belgjikë, në Serbi përfshijnë edhe Igli Taren

Skandali i shpërthyer në Belgjikë mund të nxjerrë në dritë të tjera çështje dhe në një prej tyre mund të jetë i përfshirë edhe Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios. Gjithçka lidhet me transferimin e Sergej Milinkoviç-Saviç, të cilin klubi…

Durmishi bën Inzagin me dhimbje koke, ja diagnoza

Riza Durmishi pësoi një dëmtim gjatë sfidës së Europa League midis Lacios dhe Ajntrahtit të Frankfurtit. 24-vjeçari me origjinë shqiptare, por që kontribuon për kombëtaren e Danimarkës, mund të qëndrojë një muaj pushim. Anësori i majtë i…

Ters te Lacio për shqiptarët e afruar këtë verë

Lacio u shkërmoq përballë Ajntraht Frankfurt, duke humbur ndeshjen e Europa League me rezultatin 4-1. Përveç humbjes, bardhekaltrit kanë humbur dhe shërbimet e Riza Durmishit, i cili ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes së mbrëmshme, duke u…

Tare: Lacio, skuadra e Shqipërisë së madhe!

Igli Tare është një nga drejtorët sportivë më të vlerësuar në Itali dhe sigurisht që ngre lart edhe vlerat e Shqipërisë. Vlonjati i ka hedhur hapat e parë në futboll në vendin tonë dhe më pas ka bërë një karrierë të pasur në Gjermani dhe…

Parolo: Derbi është ndeshja e njerëzve, vendos Imobile!

Derbi është ndeshje ndryshe nga të tjerat. Marko Parolo e ka kuptuar dhe e di shumë mirë se çfarë do të thotë një ndeshje Roma-Lacio. E radhës luhet nesër prej orës 15:00 dhe mesfushori i Lacios ka dhënë një intervistë për “Corriere dello…

E pabesueshme, gafa e shekullit në ndeshjen Roma – Lacio

Një episod mjaft i pazakontë në futbollin italian për femra. Në derbin midis Romës dhe Lacios, në mënyrë krejtësisht të pabesueshme, skuadra e Lacios në minutat e fundit të kohës shtesë futi në fushë një zëvendësuese të katërt, duke harruar…

Rekord i epokës Lotito, Lacio gati për rinovimin e dy yjeve

Lacio rezistoi gjatë verës dhe arriti të mbajë Milinkoviç-Saviç në ekip. Drejtuesit e klubit po punojnë fort dhe është gati rinovimi për dy nga yjet e skuadrës: mesfushorin serb dhe sulmuesin Imobile. Të dyve do t’u rriten rroget në 3…

Sulm final për Milinkoviç-Saviç, menaxheri shfaqet në Paris

U duk sikur Lacio rezistoi dhe Milinkoviç-Saviç do të vazhdonte të qëndronte tek ekipi roman, por diçka po lëviz dhe serbi është në radarët e PSG. Siç citon “le10sport.com”, drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Antero Henrike, është…

Alegri: Ronaldo do pak kohë, do ketë minuta për të gjithë

Trajneri i Juventusit ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e skuadrës së tij ndaj Lacios. Dy gola të shënuar dhe asnjë shqetësim gjatë 90 minutave për portën e mbrojtur nga Shezni. Gjithçka shkoi si mos më mirë. Por, Alegri ka gjithmonë disa…

Video | Juventus fiton, por Strakosha i prish festën Ronaldos

Juventusi ka fituar pa shumë vështirësi në Torino ndaj Lacios së Simone Inzagit. Skuadra e drejtuar nga Maksimiliano Alegri dominoi gjatë të gjithë takimit. Pjaniç hapi rezultatin me një goditje të bukur nga jashtë zone, ndërsa takimin e…

Lacio, CR7 dhe problemet në Itali: Tare analizon gjithçka

Në një prononcim për “sport1.de”, Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, flet për objektivin kryesor të bardhekaltërve, kalimin e Ronaldos te Juventus, problemet e futbollit italian dhe sezonin e ri që sapo ka nisur. Bjondi shqiptar analizon…

Budallallëku i tifozëve, Federata hap hetimin për Lacion

Një deklaratë e një grupimi ultrasish të Lacios nuk do të kalojë pa pasoja për klubin italian. Federata italiane ka hapur një hetim për, pas lajme se tifozët e Lacios nuk pranojnë që t’u lejojnë femrave uljen në 10 rreshtat e parë të…

E ardhmja e Milinkoviç-Saviç? Inzagi u jep fund dilemave

Lacio pret Napolin në Olimpiko në ndeshjen e parë të sezonit të ri. Sfida zhvillohet të shtunën në mbrëmje dhe trajneri i Lacios, Simone Inzagi, në konferencën për shtyp para sfidës hapëse, komenton situatën e mesfushorit Milinkoviç-Saviç.…

Strakosha ia hedh, sfidon Dortmundin

Një lajm i mirë për portierin e kombëtares shqiptare. Tomas Strakosha ka kaluar dëmtimin dhe është gati për lojë. Rikthim i rëndësishëm i 23-vjeçarit, i cili e ka  nisë nga minuta e parë miqësoren e sotme përballë Borusias së Dortmundit.…