Tare gjen sulmuesin ideal, një “gjigant” brazilian drejt Lacios

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, ka një preferenc të theksuar për kampionatin belg. Përgjatë viteve, Tare i ka siguruar klubit ku punon lojtarë cilësorë me çmime të volitshme.

Ndër lojtarët më me emër që Tare ka marrë nga futbollit belg janë Lukas Bilja, Sergei Milinkoviç-Saviç dhe Adam Marushiç. Objektivi i radhës i Lacios është sulmuesi i Klub Bruzh, Uesli Moraesh.

Futbollisti 22-vjeçar luan prej katër sezonesh në Belgjikë, ku ka spikatur me golat dhe forcën e tij fizike. Uesli është 1.91 centimetra i gjatë dhe peshon 93 kile. Megjithatë, braziliani njihet për karakterin impulsiv çka ka bërë që të grumbullojë shumë kartonë të kuq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online