VIDEO | Paqe në Firence, Muriel i mohon fitoren Lacios

0

Fiorentina dhe Lacio ndanë nga një pikë nga përballja e sotme në Firence. Skuadra e Simone Inzagit kreu një pjesë të parë të shkëlqyer, ku gjeti dhe avantazhin me atë Imobiles. Megjithatë, pjesa e dytë pa Fiorentinën të ngrinte ritmin.

Muriel barazoi shifrat në minutën e 61-të, ndërsa në minutat e mbetura Simeone vuri jo pak në vështirësi kryeqytetasit. Në minutat e fundit Lacio rrezikoi disa herë, por në metrat e fundit, koordinimi mes lojtarëve mungoi.

Fiorentina 1 – 1 Lacio
Shënues: Imobile 23’ / Muriel 61’

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.