Ekipet turke të “fiksuar” pas shqiptarëve, Beshiktash me ofertë konkrete

Në kampionatin turk të futbollit, po shtohen ndjeshëm futbollistët shqiptarë. Futbollisti më i fundit me origjinë…

20 mln për dyshen e Lacios, Tare duhet të vendosë

Igli Tare i jep shumë prioritet të rinjve te skuadra e Lacios dhe kur një ofertë…

Lajme të mira nga Serie A, kuqezinjtë e Lacios janë gati!

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares kuqezi, është rikthyer nga dëmtimi. Gardiani kuqezi vuante nga një dëmtim…

Largimi i Milinkoviç-Saviç, edhe Inzagi i dorëzuar

Simone Inzagi, trajneri i Lacios, duket i dorëzuar sa i takon largimit të Milinkoviç-Saviç. Trajneri italian…

Paratë blejnë gjithçka, Superkupa e Italisë sërish në tokën e sheikëve

Juventusi, si fitues i kampionatit dhe Lacio, si fituese e kupës së Italisë do të diskutojnë…

Ishin në radhë për të, talenti shqiptar bindet nga Igli Tare

Shqiptarët janë gjithmonë të mirëpritur te Lacio. Igli Tare ka rol kryesor

Lotito konfirmon: “Milinkoviç-Saviç nuk e ndaloj dot këtë herë”

Presidenti i Lacios ka folur në lidhje me situatën e klubit të tij. Një ndër temat…

Lotito ëndërron titullin: Lacio mund të bëhet Leisteri italian

Klaudio Lotito është një njeri ambicion. Biznesmeni italian mori kontrollin e klubit 15 vite më parë…

Talenti shqiptar bën hapin e madh, tjetër goditje e Tares

Igli Tare vazhdon t’i japë mundësinë futbollistëve shqiptarë të transferohen në një skuadër të njohur siç…

Valon Berisha i ikur, veprimi i Lacios nuk lë vend për dyshime

Transferimi i Valon Berishës te Lacio nuk rezultoi një histori suksesi. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës…

Igli Tare fluturon në Mançester, bisedime për mesfushorin

Mançester Junajtid është i interesuar për Milinkoviç-Saviç. Serbi është një nga xhevahirët e merkatos, me Lacion…

Ka çmim të kripur, PSG dorëzohet për yllin e Lacios

Mesfushori serb i Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç, ka qenë një temë e përsëritur gjatë vitit të kaluar.…

Tare udhëton në Frankfurt, synon gjigantin austriak

Futbollisti rumun Stefan Radu është shumë pranë divorcit. Mediet italiane raportojnë se drejtuesit e klubit dhe…

Ofertë për Valon Berishën, Lacios i duhet të vendosë

Valon Berisha nuk pati një sezon të mirë në debutimin e tij në futbollin italian. Lacio…

Lacio ka dyshime, e ardhmja e Berishës mbetet enigmë

Skuadra e Lacios pagoi plot 7.6 milionë euro për të siguruar kartonin e mesfushorit të Kosovës,…

Tare nuk i ndahet kampionatit të preferuar, një makineri golash drejt Lacios

Një ndër kampionatet e fundit të Igli Tares është ai i belg. Drejtori Sportiv i Lacios…

Dy shqiptarë për sulmin e Lacios, zbulohet plani i Tares

Lacio është në kërkim të një sulmuesi dhe Igli Tare ka nisur me kohë punën për…

Milani e kërkoi, Tare merr vendimin final

Përpjekjet e Milanit për t’i marrë Lacios Igli Taren kanë rezultuar të kota. Një emër si…

Merkato pa shpenzime për Lacion, Tare në bisedime me legjendën holandeze

Lacio po mendon të afrojë gjatë kësaj merkato vere dy emra të njohur të futbollit evropian.…

Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u…

Inzagi shtyn pushimet, synon me çdo kusht stolin e Milanit

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, Simone Inzagi ka vendosur që të shtyjë pushimet e tij…

Juventusi përgatit bombën, arrin akordin me yllin e Serie A

Mesfushori i Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç, nuk ka mundur të përsëritë sezonin e kaluar ku ishte protagonisti…

Nesta e mbyll te Peruxhia, mund të kthehet te dashuria e parë!

Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Peruxhës. Eliminimi në ndeshjen e…

VIDEO | Bolonja feston në Romë, barazimi drithërues e mban në Serie A

Lacio dhe Bolonja janë ndalur në një barazim 3 – 3 në “Olimpico”. Skuadra e Mihajloviç…

VIDEO | Triumf madhështor i Lacios, ngre Kupën në “Olimpico”

Lacio ngriti për të shtatën herë në histori trofeun e Kupës së Italisë. Skuadra kryeqytetase festoi…

Tension para finales së Kupës, tifozët e Lacios konflikt me policinë

Para finales së Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Lacios, tifozët lacialë kanë shkaktuar shumë trazira.…

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta…

Lacio dhe Atalanta gati për finalen, situata e legjionarëve

Të mërkurën në mbrëmje zhvillohet finalja e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lacio do të përballen…

Ideja e fundit e Tares, synon një latin për sulmin

Igli Tare po punon për të përforcuar repartin ofensiv të ekipit. Drejtori sportiv pëlqen një paraguaian…

De Biazi e ka me Taren: Lacio ka bërë blerje të dështuara

Ëndrra Champions për Lacion u shkrumbua teksa ekipi i Simone Inzagit u mund nga Atalanta më…

Notat: Gjimshiti fitoi derbin shqiptar, Strakosha pa faj

Atalanta duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon, me bergamaskët që morën një triumf…

“Plaga” e madhe e zikaltërve, ironi pafund nga tifozët e Juves

17 vite më parë Interi humbiste një titull që e kishte në xhep. Zikaltrit e drejtuar…

Rinovim dhe dashuri e përjetshme për Lacion, mesfushorin e intrigon kjo ide

Lacio do të presë nesër Atalantën në “Olimpico” në ndeshjen më të fortë të kësaj jave…

“Duhet ta mundim racizmin, por idiotët janë kudo”

Racizmi në Itali nuk ka të mbaruar. Shembulli i fundit janë koret e tifozëve të Lacios…

Gatuzo dhe Inzagi zgjedhin “ushtarët”, tifozët e Lacios e teprojnë me koret raciste

Atmosfera e ndeshjes Milan-Lacio është rritur ndjeshëm. Për të rritur temperaturat kanë menduar ultrasit lacialë. Pasi…

“Nderime Musolinit!”, Milano shokohet nga ultrasit fashistë!

Lacio njihet për tifozërinë e saj pasiononte, të dhunshme dhe me bindje fashiste. Grupimi kryesor i…

Gatuzo: Jemi të lodhur, Paketa luan titullar kundër Lacios

Xhenaro Gatuzo foli për Milan TV para ndeshjes kundër Lacios, gjysmëfinale e Kupës së Italisë. Në…

Derbi edhe për Pashkë e ditëlindje: Lacio uron e para, epike replika e Romës!

Lacio dhe Roma kanë festuar në mënyrën e tyre ditën e djeshme. Ishte festa e Pashkës,…

Lacios i duhen miliona, Strakosha varet nga “Champions”-i

Tomas Strakosha ka treguar edhe këtë sezon se është një nga portierët më të mirë në…

Shkarkimi Bielsës, Tare dhe Inzagi: Lotito zbulon sekretet

Klaudio Lotito është një nga presidentët më karizmatikë të Serisë A. Kreu i Lacios ka zbuluar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online