Açerbi: Nuk e kuptoj pse nuk më thërriti Mançini

0

Françesko Açerbi po përjeton sezonin më të mirë të karrierës së tij edhe pse në moshën 31-vjeçare. Qendërmbrojtësi ka bërë që të harrohet largim i De Vrij te Lacio dhe ecuria e mirë e kishte bindur se meritonte një vend në listën e kombëtares italiane.

Megjithatë, nuk ndodhi kështu. Në një intervistë të bërë së fundmi, mbrojtësi i Lacios shpjegoi habinë që i solli vendimi i trajnerit të kombëtares axurre, me të cilën Açerbi ka vetëm tre aktivizme.

“Kur pashë që Mançini nuk më kishte thërritur në kombëtare pyesje veten përse, mos vallë duhet të bëja më shumë, por nuk është fare kështu. Të gjithë duam që të shkojmë në kombëtare. Ajë që është më e rëndësishme është që të bëjmë mirë dhe te kualifikohemi në Europian”.

“Jeta më ka mësuar të shoh përpara, të jap gjithçka dhe të përmbahem në situata të. Jeta më ka mësuar të shoh përpara, të jap gjithçka dhe të përmbahem në situata të këqija. Nëse ke disfata duhet të ecësh përpara”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.