Browsing Tag

Turqi

Selmani i jep fund te Laçi, firmos në Turqi

Kategoria Superiore ka humbur një ndër portierët më të mirë të viteve të fundit. Gentian Selmani është prezantuar ditën e sotme te klubi turk i Menemensporit, që militon në Ligën e parë, divizioni i dytë ky për nga rëndësia në Turqi.…

Merkato në Turqi, Napolit i bashkohet talenti maqedonas

Blerja e radhës e Napolit vjen nga kampionati turk. Klubi i Fenerbahçes ka konfirmuar me anë të një komunikate arritjen e një akordi për transferimin e talentit 19-vjeçar Elif Elmas. Ditën e sotme futbollisti do të udhëtojë drejt Italisë…

Sytë nga merkato, Cikalleshi e mbyll me skuadrën turke

Akhisarispor, klub ku luan Sokol Cikalleshi nuk mundi të sigurojë qëndrimin  në Superligë turke. Rënia nga elita e futbollit turk ka sjellë që klubi të ndryshojë strategji. Në ndryshim nga Superliga turke, divizioni i dytë ka rregulla shumë…

Muriqi nuk duron më, zbulon ku do luajë vitin e ardhshëm

Bisedimet e stërzgjatura midis Rizesporit dhe klubeve të shumta të interesuara për Vedat Muriqin, duket se kanë lodhur dhe vetë sulmuesin shqiptar. Duke qenë se negociatat nuk po rezultonin të frytshme, futbollisti ka marrë vetë çështjen në…

Mbape për faqe të zezë, kjo statistikë do t’u habisë

Franca luajti një ndër ndeshjet më të dobëta të dobëta të viteve të fundit në transfertën e sotme ndaj Turqisë. Ekipi vendas mundi kampionët e botës me rezultatin 2 – 0, madje ky rezultat mund të ishte akoma dhe më i thellë po të mos ishte…

Soldado zhgënjim, Fenerbahçe kërkon sulmuesin e Milanit

Milani do të mësojë të dielën fatin e sezonit të ri. Ekipi i Gatuzos nuk duhet ta diskutojë fitoren kundër Spalit pa objektiva dhe shpreson te një dhuratë e Empolit ose Sasuolos. Mjafton që një prej këtyre dy skuadrave të mos humbasë…

VIDEO | Muriqi përbindësh goli, Rizespori marshon

Vedat Muriqi ndodhet në një formë fantastike. Sulmuesi i Rizesporit ka gjetur golat e radhës në kampionat gjatë ditës së sotme. 24-vjeçari ka shënuar dy herë në ndeshjen shtëpiake përballë Kajserisporit. Muriqi zhbllokoi shifrat në…

VIDEO: Skandal në Turqi, futbollisti me brisk në fushë!

Një episod krejtësisht i pazakontë ka ndodhur në takimin e divizionit të tretë turk, midis Amedsport Sakarjasporit. Futbollisti i skuadrës vendase  Mansur Çalar ka luajtur gjatë të gjithë kohës me një teh brisku në duar, të cilin e ka…

VIDEO | Muriqi nuk ndalet, habitet çfarë eurogoli shënoi!

Rizespori po kalon një formë të mirë në kampionatin turk. Tre fitore rresht, ndërsa sot po përballet në shtëpi me Antaljasporin. Vedat Muriqit i kanë mjaftuar vetëm 6 minuta lojë për të gjetur golin. Sulmuesi i Rizesporit ka marrë një…

Gjiganti turk do ringritjen, zyrtarizon lojtarin e Çelsit

Çelsi bëri prezantimin e Gonzalo Higuain ditën e sdjeshme, teksa argjentinasi firmosi kontratën dhe mori fanellën me numrin 9. Në të njëjtën kohë, duket se në ekipin e bluve ka ardhur dhe largimi  parë për këtë merkato. Viktor Moses ka…