VIDEO: Skandal në Turqi, futbollisti me brisk në fushë!

0

Një episod krejtësisht i pazakontë ka ndodhur në takimin e divizionit të tretë turk, midis Amedsport Sakarjasporit. Futbollisti i skuadrës vendase  Mansur Çalar ka luajtur gjatë të gjithë kohës me një teh brisku në duar, të cilin e ka përdorur për të plagosur disa nga kundërshtarët e tij në momentet kur loja u tensionua.

Nuk kemi të bëjmë me dëmtime të rënda, gjithsesi fotot e publikuara nga mediet turke tregojnë se një pjesë e madhe e lojtarëve kanë pësuar lëndime në pjesë të ndryshme të trupit.

Gjithçka është kapur nga kamerat e pranishme në stadium dhe pamjet filmike janë shokuese. Çalar e përdorur tehun e briskut në momente të ndryshme të lojës, madje njëri prej kundërshtarëve tromakset pasi futbollisti i vendos në pjesën e qafës tehun e briskut.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.