Muriqi i shumëkërkuar, ka “derbi” në Stamboll për sulmuesin

Vedat Muriqi ka qenë një ndër zbulimet e këtij sezoni në Superligën turke, teksa ka shënuar 11 gola e ka regjistruar 7 asiste me skuadrën e Rizesporit.

Paraqitjet e mira të sulmuesit të Kosovës kanë sjellë interes nga shumë klube elitare turke. Disa javë më parë u përfol për një transferim te Gallatasaraji, por së fundmi në lojë është futur një tjetër klubi i madh.

Bëhet fjalë për Beshiktashin. Skuadra nga qyteti i Stambollit ka ndërmend të mbyllë bashkëpunimin me kanadezin Kajl Larin dhe turkun Mustafa Pekmetek. Muriqi është një ndër kandidatët kryesor për të plotësuar repartin e sulmit sëbashku me Burak Jilmaz .

Futbollisti 24-vjeccar ka një kontratë deri në vitin 2020 me Rizesporin, prandaj Beshiktashit i duhet të paguajë për kartonin e sulmuesit të Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online