VIDEO | Çerçi dhe Hërto përjetojnë një makth në Turqi, çështja shkon në FIFA

Sulmuesi italian Alesio Çerci dhe mbrojtësi francez Tomas Hërto vendosin të largoheshin nga Serie A pasi u joshën nga kontratat me pagë marramendëse të ofruara nga klubi turk Ankaragyçy.

Mirëpo, përvoja në Superligën turke nuk ka rezultuar ashtu siç ata e prisnin. Të dy lojtarët nuk paguhen prej muajsh dhe përfaqësuesit ligjor i janë drejtuar dhomës së zgjidhjeve të konflikteve pranë FIFA-s për ta zgjidhur këtë ngërç.

Raporti midis lojtarëve e klubit tanimë është inekzistent dhe futbollistët po stërviten veçmas. Lojtarëve u ishte premtuar se çështja e pagave do të zgjidhej gjatë muajit janar, por më pas janë informuar se klubi kryeqytetas e ka të pamundur për të respektuar detyrimet financiare të kontratave përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online