Browsing Tag

Turqi

Shkëlqimi i Sadikut, firmos kontratën e re në Stamboll

Loret Sadiku po kalon një moment shumë të mirë në Turqi me skuadrën e Kasimpashës, teksa skuadra nga qyteti i Stambollit ndodhet në vendin e katër të renditjes së kampionatit turk. Futbollisti shqiptar ka qenë një titullar i padiskutueshëm…

Lorente pranë largimit nga Totenhemi, akord me gjigantin turk

Totenhemi po zhvillon një kampionat shumë të mirë dhe renditet në vendin e tretë në kampionat me 45 pikë, nëntë më pak se Liverpuli kryesues. “Spurs” u kualifikuan më tej dhe në Champions, ndërsa do të përballen me Dortmundin në shkurt.…

Godet Bashakshehiri, akord me brazilianin e famshëm

Bashakshehiri kryeson kampionatin turk me 35 pikë, ndërsa ndiqet nga katër ekipe në kuotën e 29 pikëve. Drejtuesit e klubit kryesues kanë objektiv titullin dhe kanë përforcuar ekipin, duke i dhuruar trajnerit një emër të madh për repartin…

Rigjeti golin pas shumë kohësh, vjen vlerësimi për Sadikun

Loret Sadiku shënoi golin e parë me ekipin e Kasimpashës. Mesfushori shkatërrues hapi serinë e golave në fitoren shtëpiake me rezultatin 4-1 kundër Beshiktashit, duke shënuar një gol shumë të bukur. Sadiku nuk shënonte prej më shumë se dy…

Plani i Arsenalit, Ozil pranë kalimit tek ekipi i Erdoganit?

Mesut Ozil ndodhet në vështirësi dhe e ardhmja e tij shihet larg Arsenalit. Unai Emeri nuk e ka aktivizuar shumë fantazistin në ndeshjet e fundit, ndërsa sot kundër Bërnlit luajti gjatë gjithë ndeshjes. Kontrata e tij me “topçinjtë”…

Klop fillon “spastrimet”, nga Turqia duan dy lojtarë

Klubi më i titulluar në futbollin turk, Fenerbarçe, është përfshirë në një krizë si kurrë më parë. Pas 12 javësh kampionat skuadra nga Stambolli ka grumbulluar vetëm 13 pikë dhe ndodhet në vendet e fundit të tabelës. Për të larguar krizës…

E kontaktoi federata turke, Syle tregon historinë interesante

Vitin e kaluar u zbulua se federata turke kishte kontaktuar mbrojtësin e Bajernin të Mynihut, Niklas Syle. Arsyeja ishte mbiemri i tij, i cili ngjasonte me një mbiemër mjaft popullor në Turqi. Gjatë ditës së djeshme lojtari foli për herë të…

“Raprezalie” te Fenerbahçe, përjashtohen tre lojtarë

Ky fillim sezoni ka qenë një makth i vërtetë për Fenerbahçen. Klubi nga Stambolli ka grumbulluar vetëm shtatë pikë pas shtatë javësh kampionat dhe renditet në vendin e 14-të. Kur mendohej se situata nuk mund të shkonte më keq, një tjetër…

Borxhi ndaj Kasapit, klubit turk i konfiskohen trofetë

Një borxh i pashlyer prej vitesh ndaj një kasapi, ka bërë që klubi turk i Manisasporit t’i konfiskohen të gjitha trofetë e fituara ndër vite. Episodi i pazakontë ka shkaktuar çudi dhe ka marrë vëmendje nga të gjitha mediet turke. Shuma…

Karius çmend femrat turke: Në Angli nuk ma varnin

Loris Karius la Liverpulin për të filluar një aventurë të re në kampionatin turk, ku është huazuar për dy vite te “gjigantët” e Beshiktashit. Stambolli ka lënë përshtypje fantastike te portieri gjerman, i cili në një intervistë për medien…

Zyrtare/ Cikalleshi ndërron fanellë, mbetet në Turqi

Sokol Cikalleshi rikthehet të luajë në Superligën turke. Sulmuesi kavajas është zyrtarizuar pak momente më parë nga skuadra e Gëztepes. Futbollisti i kombëtares tonë është huazuar për një sezon te klubi nga qyteti i Izmirit. Në njoftimin…

E bujshme/ Cikalleshi transferohet në Superligën turke

Sokol Cikalleshi pritet të rikthehet të luajë në Superligën turke. “Ajansspor” raporton se sulmuesi i kombëtares shqiptare do të transferohet te skuadra e Gëztepes. Klubi nga Izmiri ishte ne negociata prej disa javësh me Osmalisporin, por…

Nis sezoni në Turqi, Cikalleshi e Muriqi e fillojnë me humbje

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, nuk e ka nisur siç duhet sezonin e ri në kategorinë e dytë të futbollit turk me skuarën e Osmanlisporit. Ekipi ku luan kavajasi është mundur 1-0 në transfertën ndaj Bolusporit, skuadër në…