VIDEO | Muriqi përbindësh goli, Rizespori marshon

0

Vedat Muriqi ndodhet në një formë fantastike. Sulmuesi i Rizesporit ka gjetur golat e radhës në kampionat gjatë ditës së sotme. 24-vjeçari ka shënuar dy herë në ndeshjen shtëpiake përballë Kajserisporit.

Muriqi zhbllokoi shifrat në minutën e 22-të. Gjiganti i sulmit shfrytëzoi një top të kthyer nga portieri mik dhe dërgoi atë në rrjetë. Sulmuesi nuk u ndal dhe trefishoi shifrat për ekipin e tij në minute e 65-të. Nëntë minuta më pare kishte paraguaiani Samudio golin e dytë për Rizesporin.

Lojtari i përfaqësuesës së Kosovës nuk gaboi nga pika e penalltisë duke vulosur fitoren e ekipit të tij. Ky ishte goli i dhjetë në Superligën turke për Muriqin, ndërkohë që numëron dhe gjashtë asiste.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.