Rashani drejt Amerikës, klubi i “MLS” shfaq interes

E ardhmja e Elbasan Rashanit mund të jetë në kampionatin amerikan “MLS”. Sipas medies norvegjeze “telemarksavisa”…

VIDEO | Vendos goli i Goreckës, Milani humbet miqësoren

Bajerni i Mynihut ka mundur 1 – 0 Milanin në miqësoren e zhvilluar ditën e djeshme…

VIDEO | Bajerni e nis me humbje në SHBA, fitorja i takon Arsenalit

Bajerni i Mynihut ka humbur takimin e parë të turneut miqësor “International Champions Cup” që zhvillohet…

VIDEO | Shkelën flamurin gjatë festimeve, në Amerikë nuk u mbajnë nervat

Kombëtarja amerikane e femrave u shpall për të dytën herë radhazi kampione e bote duke mundur…

VIDEO | Dos Santos heroi: SHBA lojën, Meksika trofeun

Meksika ia ka dalë të fitojë Gold Cup, pasi ka mposhtur në finale Shtetet e Bashkuara…

VIDEO | Dominim amerikan, SHBA shpallen kampione bote

Amerika vazhdon të mbajë statusin si “superfuqia” e futbollit të femrave. Përfaqësuesja e SHBA-së është shpallur…

VIDEO | SHBA në finale: “Show” i Pulisiç dhe një befasi!

SHBA nuk hasën probleme për të triumfuar përballë Xhamajkës dhe me datë 8 korrik do të…

VIDEO | Holanda eliminon në Suedinë, në finale e pret superfuqia amerikane

Holanda ka mundur 1 – 0 Suedinë në gjysmëfinalen e Botërorit të femrave. Zonjat e Holandës…

Çudira e amerikano-jugore, Kilit i hiqet trofeu i fituar tri vite më parë

Futbolli amerikano-jugor nuk ndal së çudituri. Trupi qeverisës “CONMEBOL” ka vendosur që t’i heqë kombëtares së…

Mici kërkon largimin, dy oferta nga “atdheu i dytë” e tundojnë

Gledi Mici mund të largohet nga Shkëndija në javët në vazhdim. Sipas “infOSport.mk”, mbrojtësi i kampionëve…

Zbulohet veprimi i fundit, De Rosi gjithnjë e më afër “ferrit” latin

Daniele De Rosi do vazhdojë karrierën e tij jashtë Serie A, madje edhe jashtë futbollit europian.…

Agolli: Panuçit t’i bëhet mësim, u bëra i madh prej… Tiranës

Ansi Agolli ka filluar një aventurë të re në Amerikë. Ish-mbrojtësi i kombëtares shqiptare la pas…

Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në…

Çmenduri amerikane, Valencia akuzohet për simbolin historik

Skuadra spanjolle e Valencias është përfshirë në një konflikt ligjor me kompaninë e njohur amerikane “DC…

Nejmar hap krahun, tani numri 10 i “Seleçaos” është… Donald Tramp

Presidenti i Brazilit, Zhair Bolsonaro, ka kryer vizitën e tij të parë zyrtare në SHBA. Gjatë…

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në…

E rrallë nga SHBA: Sulmuesja nis stërvitjen, edhe pse është… shtatzanë!

Pasioni për futbollin është unik dhe shpeshherë i pashpjegueshëm. Lojën me top më të bukur në…

VIDEO | Perfeksioni i Nju Jork, çfarë skeme dhe realizimi identik!

Në futboll ka shumë mënyra për të shënuar një gol. Jemi mësuar me faktin që kjo…

Zhirona-Barça në Majemi? Nuk bëhet, FIFA-UEFA trembin katalanasit!

Ishte folur prej kohësh që një ndeshje e La Ligës spanjolle do të zhvillohej në SHBA.…

Momenti i keq i Lopeteguit, e refuzon dhe kombëtarja

Aventura me Realin e Madridit zgjati fare pak dhe pati një fund të hidhur për Julen…

La Liga transferohet në SHBA, fillon fushata e marketingut

Disa muaj më parë, presidenti i La Ligas, Havier Tebas, u shfaq shumë krenar kur arriti…

“Bashkimi bën fuqinë”, Meksika dhe SHBA-ja drejt shkrirjes së kampionateve

Meksika dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk po gëzojnë një klimë të mirë politike, por…

Oferta në mes të krizës, një kombëtare kërkon Murinjon

Zhoze Murinjo po kalon një nga periudhat më të vështira të karrierës së tij. Portugezi regjistroi…

Vazhdon hegjemonia e SHBA-ve, kampione bote për të tretën herë radhazi

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në basketbollin e femrave ka arritur një tjetër triumf…

Paraja blen gjithçka, finalja e Champions-it “shtegton” nga Europa

Champions League, trofeu më prestigjioz i futbollit europian mund të pësojë një ndryshim drastik. Bëhet fjalë…

La Liga në krizë totale, greva e futbollistëve më afër se kurrë

Vendimi i presidentit të La Ligës, Havier Tebas, për zhvillimin e ndeshjeve të Primera Divizion në …

Bekam tashmë pronar klubi, shpenzon 150 milionë dollarë

Dejvid Bekam ka vendosur t’i rikthehet futbollit, jo si lojtar ose trajner, por si pronar i…

Dempsei i jep fund, sulmuesi amerikan var këpucët

Klint Dempsei ka njoftuar ditën e sotme dorëheqjen nga futbolli. Ish-sulmuesi i Fulhemit, Totenhemit dhe i…

Runi “jetë mbreti” në Amerikë, vila madhështore do t’u mahnisë

Uejn Runi është padyshim një ndër futbollistët më me famë në futbollin amerikan. Vetëm Zllatan Ibrahimoviç…

Lojtarët kërcënojnë La Ligën: Jemi gati të bojkotojmë kampionatin

Situatë aspak e qetë në futbollin spanjoll. E gjithë problematika ka nisur pasi presidentit i La…

La Liga “zhvendoset” në SHBA, shoqata e futbollistëve lëshon akuza

Vendimi i federatës spanjolle për të luajtur të paktën një ndeshje të La Ligas në Shtetet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online