Dempsei i jep fund, sulmuesi amerikan var këpucët

Klint Dempsei ka njoftuar ditën e sotme dorëheqjen nga futbolli. Ish-sulmuesi i Fulhemit, Totenhemit dhe i disa skuadrave të tjera ka vendosur t’i thotë stop në moshën 35-vjeçare par një karriere 15-vjeçare si futbollist profesionist.

Dempsei lë pas një karrierë të pasur, ku kulmin më të madhe e ka pasur në Premier League me skuadrën e Fulhemit, ku në sezonin 2011/2012 shënoi 17 gola. Gjithashtu Dempsei ngelet në histori si një ndër 2 golashënuesit rekordmen të kombëtares amerikane, pasi ndan vendin e parë me ish-sulmuesin e Evertonit, Lendon Donovan me 57 gola në 141 aktivizime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online