Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

0

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në lagjet e varfra të Rosengorit me një ëndërr në kokë: të bëhej një futbollist si Ronaldo Fenomeni.

Sot mund të ndihet krenar për karrierën e mrekullueshme që ka zhvilluar dhe futbollistin e madh që është bërë. Ibra ka folur për “MLS”, duke u ndalur te idhulli i tij.

Ronaldo braziliani ka qenë futbollisti më i kompletuar për mendimin tim. Sa herë që prekte topin, ndodhte diçka. Ai ishte futbolli. Ronaldo ishte një shembull i madh dhe futbollisti që çdokush ëndërronte të bëhej”, përfundon sulmuesi i Los Anxhelos Galaksi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.