VIDEO | Holanda eliminon në Suedinë, në finale e pret superfuqia amerikane

Holanda ka mundur 1 – 0 Suedinë në gjysmëfinalen e Botërorit të femrave. Zonjat e Holandës kalojnë kështu në finale ku do të përballen me superfuqinë e këtij sporti gjatë viteve të të fundit: Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Holanda e fillonte lojën paksa më favorite, por përfaqësuesja nordike arriti të neutralizonte sulmueset cilësore të Holandës. 90 minutat e rregullta nuk prodhuan shumë raste për shënim dhe verdikti final u dha në kohën shtesë. Një goditje e Groenen në minutën e 99-të nuk ndalet dot nga portieria e Suedisë dhe në 20 minutat e mbetura, Holanda ia del të mbrojë avantazhin.

Holandë 1 – 0 Suedi
Shënues: Groenen 99’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online