Bekam tashmë pronar klubi, shpenzon 150 milionë dollarë

0

Dejvid Bekam ka vendosur t’i rikthehet futbollit, jo si lojtar ose trajner, por si pronar i një klubi. Ish-futbollisti anglez, i cili ka grumbulluar një pasuri prej qindra miliona dollarësh ka vënë në jetë projektin e tij më të ri, një klub futbolli që do të militoj në kampionatin amerikan “MLS”, duke filluar nga sezoni 2020.

                                                                         Projekti i Stadiumit

Klubi i ri i Bekam ndodhet në shtetin e Floridas, në qytetin turistik të Majemit, dhe do të quhet “Inter Majemi”. Në planet e Bekam është dhe një stadium i ri, ndërtimi i të cilit pritet të fillojnë në muajin nëntor. Investimi fillestar i Bekam për klubin e ri pritet të kapë 150 milionë dollarë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.