Browsing Tag

Serie A

Benaser: Jam i lumtur që jam këtu, forca Milan!

Ismael Benaser ka qenë i pranishëm sot në ambientet e klubit të Milanit, ku ka kaluar me sukses vizitat mjekësore dhe ka folur për mediat e pranishme jashtë “Cassa Milan”. Në fjalën e tij, ylli algjerian tha: “Jam shumë i lumtur që jam…

Napoli siguron firmën e Elmas, meritë absolute e Ançelotit

Napoli po punon prej kohësh për të sjellë Hames Rodriges në “San Paolo”, por duket se nuk po mendojnë vetëm për të blerë kolumbianin. “Calciomercato” raporton se të kaltrit kanë arritur marrëveshjen me Fenerbaçen për të tranferuar Eljif…

Në Juve është radha e daljeve, Roma përfiton nga situata

Roma është në një situatë aspak të mirë në qendrën e mbrojtjes. Verdhekuqtë shitën Manolas dhe Markano, me ekipin që mbetet me Huan Hezus, Fazio dhe Mançini. Ky fundit sapo ka ardhur dhe do i duhet kohë të ambientohet. Tre mbrojtës janë…

Largon dy senatorë të tjerë, Interi ka gati 6 emra

Naingolan dhe Ikardi nuk do të jenë të vetmit të vetmit të larguar nga Interi këtë verë. Dalbert dhe Perisiç janë me valixhet gati dhe mund të ikin nga momenti në moment. Mbrojtësi nuk ka gjetur veten dhe Interi dhe largimi është gati një…

Fiksim portugezësh, gati oferta e bujshme për Andre Silvën

Andre Silva nuk ka të ardhme te Milani. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga skuadra e Portos, ku u shpall golashënues i Liga NOS, portugezi nuk ia ka dalë që të ambientohet te Milani dhe të sigurojë një vend titullari. Për më tepër, sezonin e…

Diamanti i Juves drejt largimit, e kërkojnë në Premier

Prej kohësh qarkullon opinioni se Juventusi është klubi më i kompletuar në Evropë. Por kur mendon se do të zbresin vetëm 11 veta në fushë është gati e pamundur të mbash yje si ata në stol. Një tjetër problem janë rrogat, që janë bërë një…

Flitej për largim, mesfushori i Juventusit merr vendimin

Juventusi ka një mesfushë shumë të populluar. Sarri ka në dispozicion mbi dhjetë lojtarë në atë repart dhe largimet janë të pashmangshme. Ditët e fundit është raportuar një largim i mundshëm i Huan Kuadrados. Kolumbiani flitet se ka…

Inter nuk e do, mesfushori tenton rikthimin e madh

Borja Valero e ka humbur rolin e protagonistit te Interi. Konte nuk e sheh aspak spanjollin në planet e sezonit të ri. Valero nga ana e tij mendon të qëndrojë akoma në majën e futbollit dhe dëshiron të jetë vendimtar në një klub tjetër.…

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

“Ndizet” Roma, zyrtarizohet zëvendësuesi i Manolas

Ditën e sotme klubi i Romës ka zyrtarizuar si blerjen më të re Xhanluka Mançinin. 23-vjeçari ka zbarkuar në për të kryer vizitat mjekësore, që  pasohen nga firma mbi kontratë. Mbrojtësi që aktivizohej me Atalantën do të vijë në formën e…

E ardhmja Pushkash, Interi refuzon 8 milionë euro

Interi ka marrë dy oferta prej 8 milionë eurosh për sulmuesin e tyre, Xhorxh Pushkash, sipas “InterNews”. 23-vjeçari është përfshirë në skuadrën e Antonio Kontes për fazën përgatitore në Azi dhe fluturoi në Singapor me ekipin e parë sot.…

Inter shet një tjetër talent, përfiton Sasuolo

Inter ka në pronësi një talent mjaft të spikatur. Andreu Gravilon është një mbrojtës tepër interesant. 21-vjeçari është bashkuar me zikaltrit në vitin 2014 dhe më pas është huazuar te Benevento e më pas te Peskara. Talenti e bindi Interin…

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që pritet të pushtojnë arenën evropiane të futbollit. Një prej tyre është Nikolo Zaniolo. Fantazisti ka spikatur këtë vit me Romën. Për të kanë treguar interes…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Befason Juventusi, ofertë “qesharake” për Ikardin

Mauro Ikardi dëshiron vetëm Juventusin. Dje, sulmuesi i zikaltërve u kthye në Milano, pasi klubi vendosi të mos e marrë në Azi, aty ku do të kryejnë fazën përgatitore. Vendimi për ta rikthyer në shtëpi Ikardin nuk është pritur aspak mirë…

Juventus ka ëndrrën e radhës, është “magjistari” madrilen

Juventus po mundohet të ndërtojë një skuadër perfekte, ndërkohë që për ta bërë këtë ka mbetur vetëm për të sjellë një “virtuoz” në mesfushë. Isko është ëndrra bardhezi e radhës. Mesfushori është në merkato, me Realin që kërkon Pogba dhe…

Naingolan dëshiron qëndrimin, Interi tregohet i “pashpirt”

Naingolan dhe Interi e kanë “shkërrmoqur” marrëdhënien e tyre. Marota ditë më parë ja tregoi shkoqur atij dhe Ikardit se nuk janë në planet e klubit dhe duhet të gjejnë skuadra të tjera. Naingolan tani ka dalë kundër dëshirës së drejtorit…

Plan gjenial i Romës, gati firma me yllin e Leverkuzenit

Roma ka identifikuar zëvendëuesin ideal për Stefan El Sharaui, pasi ky i fundit zgjodhi Kinën për të vazhduar karrierën e tij. Sipas asaj që raporton ”Corriere dello Sport”, drejtuesit e Romës po ndjekin Leon Beili si pasuesin e El…