VIDEO | Juve e ka lënë mes “katër rrugëve”, Kanselo reagon kështu

0

Zhoao Kanselo megjithëse është një nga më të mirët në pozicionin e tij, nuk preferohet nga Juventusi. Prej më shumë se një muaji vërshojnë lajmet për shitjen e tij, me Barcelonën dhe Mançester Sitin që e mirëpresin.

Juventusi ka në plan të dalë me xhepat plot nga largimi i portugezit dhe kërkon të paktën 55 milionë euro. Një çmim që i ka bërë blerësit të tërhiqen. Pra, Juventusi nuk e dëshiron më në skuadër, por akoma bën rezistencë.

E gjithë kjo ndikon drejtpërdrejt në gjëndjen psikologjike të Kanselos dhe kjo është normale. Ditën e djeshme është publikuar një video me pamje nga stërvitja e ekipti bardhezi. Kanselo qëndron disi i veçuar nga shokët dhe ç’është më e rëndësishmja, ai ecën ndërkohë që kolegët bëjnë nxemjen me ushtrime të ndryshme.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.