E kryer | Milani akord me talentin afrikan, shifrat e transferimit

Ismael Benaser do të jetë futbollisti më i ri i Milanit. 21-vjeçari ndiqej me shumë ngulm gjatë gjithë merkatos verore nga Maldini dhe Boban, të cilët më në fund kanë arritur të finalizojnë marrëveshjen me Empolin dhe talentin.

Benaser

“Calciomercato” raporton se Milani do të paguajë 16 milionë euro në mënyrë direkte. Kësaj shumë mund t’i shtohen edhe 2 milionë të tjerë në formë bonusesh, sipas paraqitjeve të mesfushorit. Zbulohet edhe rroga e algjerianit, që do marrë rreth 1.5 milionë euro në sezon.

Benaser është një nga zbulimet e Serie A. Djaloshi ka spikatur me Empolin, duke qenë një nga talentet më cilësorë të kampionatit. Djaloshi është pjesë e rëndësishme e Algjerisë, me të cilën ka arritur finalen e Kupës së Afrikës dhe do ndeshet me Senegalin. Pas ardhjes së tij, ikën mundësia që Xhampaolo të bashkohet me Denis Praet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online