“Interi ka blerë lojtarët e duhur”, flet ish-portieri legjendar

0

Interi ka bërë një merkato të kujdesshme këtë verë, duke u munduar të krijojë sa më shumë stabilitet nëpër reparte. Mund të themi se në letër ja ka arritur mjaft mirë me mbrojtjen, duke pasur emra si Godin, Skriniar apo De Vrij.

Hulio Çezar, një nga fituesit e Championsit të 2010-ës. Flet për repartin difensiv të zikaltërve. Ai duket besimplotë për cilësinë e tyre dhe shprehet se Interi ka mbrojtjen më të mirë në kampionatin italian.

“Inter ka mbrojtjen më të mirë në Serie A. Handanoviç dhe treshja e mbrojtjes janë lojtarët më të rëndësishëm të kësaj skuadre dhe pika referimi për të gjithë të tjerët. Besoj se do të bëjnë një sezon të mirë, janë përforcuar me lojtarët e duhur. Megjithatë, janë shumë ndeshje përpara dhe duhet një ritëm i vazhdueshëm për të arritur sukses”, deklaroi brazliani.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.