Benaser: Milani nuk refuzohet kurrë, gati të jap 2000%

Milani po ndërton një ekip me djem të rinj dhe me shumë perspektivë. “Gladiatori” i radhës…

“Avullon” mundësia Junajtid, Dibala drejt Francës

Edhe pse Paulo Dybala kundërshtoi Mançester Junajtid, ai është ende në treg dhe Juventus mund të…

Konte: Mund të ketë surpriza në merkato, sot djemtë treguan karakter!

Antonio Konte, trajneri i Interit, foli pas ndeshjes kundër Totenhemit, ku i thuri elozhe djemve të…

VIDEO | Interi fiton falë penalltive, mposht Totenhemin

Interi ka arritur të triumfojë vetëm nga penalltitë kundër Totenhemit. Ndeshja e vlefshme për “International Champions…

Ekipet turke të “fiksuar” pas shqiptarëve, Beshiktash me ofertë konkrete

Në kampionatin turk të futbollit, po shtohen ndjeshëm futbollistët shqiptarë. Futbollisti më i fundit me origjinë…

I ka “ngelur” në derë, Juve gjen vend për 26-vjeçarin

6-vjeçari ishte shumë pranë shitjes te Benfika

E bujshme, mesfushori i Ajaksit transferohet në Serie A

Serie A është kthyer në në një kampionat tërheqës, me shumë futbollistë të njohur që po…

Ikardi “luftë” me Interin, kërcënon për gjyq

Ikardi dhe Inter duket se do e zgjasin çështjen e tyre më gjatë se merkato e…

Napoli befason, ofertë konkrete për yllin e Premier Ligës

Napoli nuk ia doli të nënshkruajë me Nikolas Pepe, edhe pse ishin shumë pranë firmës së…

Leao flet si “Djall”: Te Milani për sukses, me Piatek do të jem perfekt

Milani ka sjellë në Milano një talent mjaft interesant, Rafael Leao. 20-vjeçari zbarkoi në Milano për…

20 mln për dyshen e Lacios, Tare duhet të vendosë

Igli Tare i jep shumë prioritet të rinjve te skuadra e Lacios dhe kur një ofertë…

Siti rikthehet për yllin bardhezi, Juventus gati të negociojë

Pep Guardiola dëshiron më shumë klas në krahun e djathtë të mbrojtjes dhe këtë për momentin…

Inter heq dorë nga Lukaku, Konte gjen një sulmues “low cost”

Interi nuk është më në garë për sulmuesin e Mançester Junajtid, Romelu Lukaku. Në një moment…

“Brezi i Artë” italian, ja 6 talentet për t’u ndjekur këtë sezon

Futbolli italian ka qenë zhgënjyes vitet e fundit në nxjerrjen e talenteve, ku përveç Marko Verratit…

Juve “minierë” talentesh, njihuni me 5 yjet që e meritojnë formacionin

Juventusi ka ndërtuar një skuadër konkurruese për të gjithë trofetë Evropianë. Ndërkohë, Championsi mbetet akoma një…

Zyrtare | Milani bën shitjen e parë, sulmuesi kthehet në “ujk”

Milani më në fund ka arritur të bëjë shitjen e parë të kësaj merkatoje. Patrik Kutrone…

Lajme të mira nga Serie A, kuqezinjtë e Lacios janë gati!

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares kuqezi, është rikthyer nga dëmtimi. Gardiani kuqezi vuante nga një dëmtim…

Marota flet me stil, i thur elozhe Kontes dhe i refuzon kërkesën

Marota dhe Antonio Konte gëzojnë një marrëdhënie shumë korrëkte dhe miqësore. Ata kanë punuar për disa…

“Princi” Boateng larg Sasuolos, gati firma me gjigantin italian

Kevin Prins-Boateng do të largohet nga skuadra e Sasuolos këtë verë, por jo nga Serie A.…

Kalendari i Serie A, ja kur luhen sfidat derbi mes Milanit dhe Interit!

Po hidhet kalendari i Serie A për sezonin e ri dhe deri më tani, janë mësuar…

Kalendari Serie A | Nis me spektakël, derbi i kryeqytetit dhe Juve-Napoli!

Sot është publikuar kalendari i javës së parë në Serie A dhe sfidat interesante që në…

Roma nis sulmin për Hysajn, gjithçka varet nga një… holandez

Elseid Hysaj dhe agjenti i tij janë në kërkim të një ekipi të ri për të…

Mosha mesatare shumë e madhe, Sampdoria akord me dy talentët e Interit

Dy talentet e akademisë së Interit, Marko Pompeti dhe Felice D’Amiço do t’i bashkohen skuadrës së…

Takimi Marota-Xheko, nesër zgjidhet gjithçka

Interi me shumë gjasa i ka humbur përfundimisht shërbimet e Mauro Ikardit. Sulmuesi argjentinas i ka…

“Ndihet dora e Kontes në ekip, ja ç’po ndodh me stadiumin”

Interi është kthyer në Itali pas turneut në Kinë. Në kthim ka folur drejtori menaxherial i…

Bindja e Piatek: Kam lindur për të shënuar, ju tregoj dy idhujt e mi

Kristof Piatek është një nga sulmuesit më të mirë të Serie A. Ashtu si në të…

Interi i tregoi derën, Zhoao Mario vendos për të ardhmen

Mesfushori i Interit, Zhoao Mario, ka vendosur se kush do të jetë klubi i tij i…

Largimi i Milinkoviç-Saviç, edhe Inzagi i dorëzuar

Simone Inzagi, trajneri i Lacios, duket i dorëzuar sa i takon largimit të Milinkoviç-Saviç. Trajneri italian…

“Ky është vetëm fillimi”, Shkriniar flet me optimizëm pas PSG-së

Milan Shkriniar ka folur pas ndeshjes miqësore kundër PSG-së për faqen zyrtare të Interit, ku i…

Fiorentina e Milani e duan, agjenti i Demiral flet hapur

Agjenti i Merih Demiral ka folur sot për mediat italiane, ku foli me bindje të plotë…

Befason Roma, gjen akordin me talentin e PSG-së

Deri më tani këtë merkato, Roma ka bërë disa afrime shumë të mira që do të…

E kryer | Kutrone niset drejt Anglisë, arrihet marrëveshja me “Ujqërit”

Pas dështimit të operacionit të Andre Silva duket se Milani do arrijë të bëjë shitjen e…

E kryer | Milani siguron transferimin e yllit brazilian

Pas suksesit me ardhjen e Lukas Paketas, Milani ka arritur marrëveshjen për transferimin e një tjetër…

Surprizon Milani, ndjek nga afër sulmuesin e Rejnxhërsit

Andre Silva, Kristof Piatek, Patrik Kutrone dhe Fabio Borini janë vetëm disa nga lojtarët që trajneri…

Konte nuk e do, Naingolan çudit me dëshirën e tij

Naingolan me sjelljen e tij jashtë fushe i “ka mërzitur” shumë klubet ku ka shkuar. Belgu…

Të pafat te Milani, blerja e bujshme mbyll fazën përgatitore

Milani po kryen fazën pregatitore, por vjen një lajm tepër negativ në kampin kuqezi. Teo Hernandez…

Ofertë për Sasuolon, “Princi” pranë rikthimit në Bundesligë

Mesfushori ganez, Kevin Prins Boateng, është shumë pranë rikthimit në Bundeligë, aty ku shkëlqeu me skuadrën…

“Derbin e Italisë është bukur ta fitosh edhe në Kinë”

Juventusi arriti edhe një herë t’i dëshmonte Interit se i duhet ende kohë për të arritur…

VIDEO | Gola dhe rezultat surprizë, Hysaj dhe Napoli ndalen nga ekipi i Serie B

Napoli duket se nuk po merr vrullin e duhur për të nisur sezonine ri të Serie…

Andre Silva problematik, komplikohet transferimi te Monako

Ishte gjithçka gati dhe Milani do të përfitonte 30 milionë euro. Andre Silva ishte i destinuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online