“Humbje që dhemb. Për ne si miqësore, për Atletikon finale!”

Pavarësisht se vetëm një miqësore humbja e Real Madrid përballë Atletikos së Diego Simeones me rezultatin…

Kapiteni qetëson tifozët, Ramos: Ja e vërteta e Kinës, për Realin luaj falas

Sergio Ramos ka sqaruar situatën e krijuar. Zërat e merkatos e lidhnin me një transferim në…

“Të njëjtën gjë the dhe për Ronaldon”, në Spanjë zbulojnë debatin Ramos-Perez

Ambienti i Realit të Madridit është trazuar shumë së fundmi, teksa lajmi që Serxhio Ramos ka…

“Më jep letrat, dua të iki në Kinë”, kapiteni i Realit shtang presidentin!

Sergio Ramos e ka ndarë mendjen. Kapiteni ka vendosur të largohet nga Reali dhe të provojë…

Ramos braktis Realin, gjithë Europa pas tij!

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja dhe Reali i Madridit mund të humbasë një nga…

As Mesi e as Ronaldo, Luis Figo zgjedh fituesin e Topit të Artë

Luis Figo është një ndër ikonat e botës së futbollit. Luzitani, i cili ka veshur fanella…

Ramos mban krahun e Mesit: Maradona vite dritë larg tij

Serxho Ramos dhe Leo Mesi nuk gëzojnë një raport miqësor. Mes palëve nuk ka ngacmime jashtë…

Ramos lojtar i pisët? Xhoshua King do ju habisë me deklaratën e tij!

Norvegjia u mposht mbrëmjen e kaluar ndaj Spanjës me shifrat 2-1. Pavarësisht se përballeshin me një…

Letër e hapur e Ramos: Jemi katastrofë, marr përsipër fajin

Serxho Ramos ka dalë me një komunikatë publike ku adresuar çdo polemikë rreth tij dhe Real…

Plas te Reali, sherr mes dy yjeve të skuadrës

Sa vjen e përkeqësohet situata te Real Madrid. Së fundmi media spanjolle “AS”, raporton se në…

Plas te Reali, kapiteni kapet me presidentin: Më paguaj dhe largohem!

Reali i Madridit po kalon ditët më të vështira të viteve të fundit. Ajaksi turpëroi ekipin…

Skandaloze ajo që bënte Ramos gjatë fëlliqjes nga Ajaksi!

Reali i Madridit po kalon një nga momentet më të vështira. Eliminimi nga Champions League, me…

De Jong: Ramos mund të pendohet, kemi shanse për t’u kualifikuar

Reali i Madridit dhe Ajaksi do të ndeshen mes tyre të martën në mbrëmje për një…

Pranoi që mori karton me dashje, zbardhet dënimi për Serxhio Ramos

Mbrojtësi dhe kapiteni i Realit të Madridit, Serxhio Ramos u ndëshkua me karton të verdhë në…

UEFA trondit Realin, ndëshkon budallallëkun e kapitenit

Reali merr një goditje të rëndë përpara ndeshjes me Ajaksin. UEFA ka njoftuar zyrtarisht se ka…

VIDEO | Harrojini çmimet “Oscar”, në internet plas ironia!

Në futboll, lojtarët që simulojnë janë të shumtë dhe shumë futbollistë “kryqëzohen” në rrjetet sociale për…

Kondogbia vendos precedent, tani pritet ta pësojë Serxho Ramos

Në vendimet disiplinore të UEFA-s ra në sy pezullimi me dy ndeshje për mesfushorin e Valencias,…

Solari mbron kapitenin: Ramosi foli troç, por e provokuan!

Reali do të luajnë nesër në drekë kundër Zhironës në shtëpi dhe do të tentojë të…

Ramos: Kampionati i hapur, presim përballjen me Barcelonën

Real Madrid është rikthyer pas shumë muajsh në vendin e dytë të renditjes së kampionati spanjoll.…

VIDEO | Ramos “jashtë piste”, lëvizja mashtruese që e turpëroi në El Clasico

Serxho Ramos është pa diskutim një nga mbrojtësit më të fortë në botë. E ka treguar…

Qetësimi i të ashprit Ramos, kapiteni thyen rekordin 16-vjeçar!

Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të fortë në botë prej vitesh. 32-vjeçari luan me…

Salah provokon Sergio Ramos, Klop ul gjakrat: Nuk e pashë, po festoja për vete

Përplasja mes Mohamed Salah dhe Sergio Ramos në finalen e Champions-it të këtij viti në Kiev…

Çështja e nxehtë, Sergio Ramos i injoroi paralajmërimet e zyrtarit të anti-dopingut!

Gjermania “Der Spiegel” ka zbuluar disa të reja sa i përket akuzave ndaj Sergio Ramos për…

Zbulohet skandali, Ramos rezultoi pozitiv në testin anti-doping

Dokumentet sekrete të zbuluara nga platforma “Football Leaks” vazhdojnë të tronditin futbollin europian. Ditën e sotme…

Vazhdon “telenovela” Ramos-Lovren, vjen reagimi i spanjollit

Vazhdon “lufta” mes Sergio Ramos dhe Dejan Lovren. Palët janë përfshirë në një debat mes tyre,…

Elozhet e Valdanos: Ramos, lider i rrallë! Luan sikur të ketë shpikur futbollin!

Horge Valdano, ish-lojtar, trajner dhe drejtues i Realit të Madridit, ka folur në një prononcim për…

Hakmarrja e Lovren: Fol tani, jeni një tufë femrash të llastuara!

Kroacia arriti një fitore të madhe kundër Spanjës, duke mbajtur të hapur shpresat për kualifikimin më…

Ramos nxeh Kroaci-Spanjë dhe replikon me Lovren: Ofendon nga inati!

Dejan Lovren nuk përtoi të “sulmonte” para disa ditësh Sergio Ramosin për faullet e kryera në…

Konte i përgjigjet Ramosit: Edukim dhe respekt, të njëjtën gjë duam mbrapsht!

Antonio Konte, i cili ishte i pranishëm në Koverçiano në ndarjen e çmimeve për trajnerët më…

VIDEO | Ramos i rikthehet “vesit”, gjakos lojtarin e Plzen

Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të fortë në botë. I fortë dhe i ashpër,…

Thumbimet e Lovren: Ramos gabon pafund, unë për një nuk i flas gruas!

Dejan Lovren përjetoi një sezon fantastik, duke arritur në finalen e Champions-it me Liverpulin dhe atë…

Ramos flet pas disfatës: Anglia një kundërshtar i fortë

Anglia arriti një fitore disi surprizë mbrëmjen e kaluar në fushën e Spanjës, me shfirat 2-3.…

Vërshëllima në Uembli, Ramos: I harruat kërcënimet me vdekje?!

Në Angli nuk e harrojnë akoma faullin se Serxhio Ramos i shkaktoi Mohamed Salah në finalen…

Ronaldo i komunikon kapitenit vendimin

Kristiano Ronaldo dëshiron të lërë Realin dhe e ka seriozisht. Edhe pse nuk flet askush, as…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online