Zbulohet skandali, Ramos rezultoi pozitiv në testin anti-doping

0

Dokumentet sekrete të zbuluara nga platforma “Football Leaks” vazhdojnë të tronditin futbollin europian. Ditën e sotme media prestigjioze gjermane “Der Spiegel”, zbuloi se kapiteni i Real Madrid, Serxho Ramos ka rezultuar pozitiv në testet anti-doping të bëra menjëherë pas përfundimit të finales së Champions League më 3 qershor të 2017-ës.

Sipas dokumentit sekret të zbuluar nga gazetarët gjermanë, UEFA pranoi të bënte një përjashtim special për spanjollin, duke u mjaftuar me një komunikatë faljeje nga ana e drejtuesve të klubit dhe gjithçka u la në harresë.

Substanca për të cilën Ramos rezultoi pozitiv  quhet “Desametazon”, një substancë kjo që mund të përdoret vetëm me leje paraprake nga UEFA. Real Madrid u justifikua me faktin se doktori i klubit kishte bërë një “ngatërresë”, dhe se faji i takonte “bluzave të bardha”, e jo lojtarit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online