Ramos mban krahun e Mesit: Maradona vite dritë larg tij

0

Serxho Ramos dhe Leo Mesi nuk gëzojnë një raport miqësor. Mes palëve nuk ka ngacmime jashtë fushës së lojës, por kur të dy vihen në tapet përballë njëri-tjetrit shpesh herë situata ka dalë jashtë kontrollit.

Së fundmi, mbrojtësi i Real Madrid ka dal menduar të qetësojë situatën mes të dyve duke komplimentuar “pleshtin”. I pyetur gjatë një intervistë mbi krahasimin Maradona-Mesi, Ramos ktheu përgjigjen  e mëposhtme:

“E respektoj Maradonën, por në Argjentinë të gjithë e dinë që ai është vite dritë larg lojtarit më të mirë në historinë e Argjentinës, që për mendimin tim është Leo Mesi”, tha Ramos në një intervistë për “goal.com”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.