Browsing Tag

PSV

VIDEO | Përmbysje e pabesueshme, PSV shokon Bazelin e Xhakës

PSV Eindhoven dhe Bazeli kanë dhuruar një spektakël të jashtëzakonshmen në sfidën e parë të turit të parë eliminator të Champions. Kanë qenë holandezët që kanë shënuar të parët. Albian Ajeti ka barazuar sfidën në shtesën e pjesës së parë.…

Propozim interesant, një fantazist latin për Milanin

Merkato është në kulmin e saj. Klubet po kërkojnë përforcimet e duhura, ndërsa agjentët e ndryshëm bëjnë propozimet e tyre. Një i tillë ka ardhur në drejtim të Milanit sipas raportimeve të “Gazzetta dello Sport”. Gaston Pereiro është 24…

Monçi e nis me “bum”, Seviljes i vjen goleadori

Sevilja ka lëvizur në merkato dhe sot ka mbërritur në Spanjë afrimi i tyre për sulmin. Luk De Jong, golashënues (28 gola, asnjë me penallti) në Holandë me PSV, do të nisë një aventurë të re. Në moshën 28-vjeçare ai e shikonte me rëndësi të…

Ajaksi tregon dhëmbët, gati firmat me dy sulmues luksi

Viti 2019 ka qenë një sukses i papërshkrueshëm për Ajaksin e Amsterdamin. Skuadra holandeze u rikthye te titulli kampion pas katër vitesh, ndërsa rrugëtimi në Champions League u ndal në mënyrë të dhimbshme në sekondat e fundit të…

E shiti verën e kaluar, Guardiola ndërron mendje për spanjollin

Mançester Sitiduhet të bëjë më shumë në zbulimin e talenteve të akademisë. Xhejdon Sanço u shit në Dormtund dhe më pas shpërtheu, duke e bërë Guardiolën të pendohet. Këtë vit është përsëritur një tjetër rast. Angelino u shit verën e kaluar…

“Ringjallet” Afelai, klubi ku korri sukses i hap dyert

Dikur Ibrahim Afelai ishte një ndër talentet më premtues të futbollit holandez. Sulmuesi me origjinë marokene ishte zhdukur krejtësisht prej më shumë se një viti, por së fundmi, 32-vjeçari ka vendosur t’i japë fund kësaj pauze të gjatë.…

Milan gjen anësorin e munguar, Çalhanoglu del jashtë loje

Vëmendja e merkatos së Milanit është momentalisht e gjitha te transferimi i Kristof Piatek, por gjithsesi drejtuesit kuqezinj duket se po punojnë në fshehtësi për një goditje të bujshme. Bëhet fjalë pikërisht për mesfushorin e avancuar të…

Roben në merkato, vjen oferta nga vendlindja

Arjen Roben ka konfirmuar se sezoni aktual do të jetë i fundit në karrierën e tij fantastike me Bajernin e Mynihut, ku luan prej vitit 2009. Ish-ylli i kombëtares holandeze nuk e ka zbuluar ende destinacionin e tij të ardhshëm, por…

Barça “poker” Totenhemit, Inter përmbys PSV-në

Spektakël dhe gola në “Wembley Stadium”. Totenhemi dhe Barcelona kanë zhvilluar një ndeshje shumë të bukur, por katalanasit arritën të siguronin tre pikët. Ndeshja nisi me gol që në minutën e dytë. Zhordi Alba dhuroi një top për…

VIDEO / Mesi i magjishëm, Barcelona shpartallon PSV-në

Barcelona ka bërë detyrën në ndeshjen përballë PSV-së, duke mundur vizitorët nga Holanda me rezultatin 4-0. Një 90 minutësh që foli në çdo moment për kampionët e Spanjës, të cilët treguan se hendeku midis tyre dhe kundërshtarëve është në…

Konkurrencë kolumbiane për Hysajn, arrihet marrëveshja…

Gjatë tri viteve të kaluara Elseid Hysaj ka qenë një titullar i padiskutueshëm në krahun e djathtë të mbrojtjes napolitane, por sezoni i ardhshëm do ta gjejë shkodranin me konkurrencë të freskët, Sipas medieve italiane “gjuetia” e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online