VIDEO / UEFA s’toleron PSV-në, gota e birrës i kushton 15.000 €

0

Një gotë birre plastike e hedhur në fushë në ndeshjen midis PSV-së dhe Interit, i ka sjellë një gjobë në vlerën e 15.000 eurove drejt klubit holandez. UEFA vazhdon të mos tolerojë edhe pakujdesinë më të vogël në kompeticionet e saj.

Pamjet filmike të momentit kur gota plastike hidhet drejt fushës kanë bërë xhiron e botës. Tifozi që bëri veprimin e turpshëm kishte si synim të godiste gjyqtarin anësor, por ai u shmang, ndërsa lojtari i Interit Politano mendoi ta shfrytëzonte momentin duke e kapur në ajër gotën e birrës e duka ia ofruar gjyqtarit të takimit, veprim ky që solli ovacionet e publikut vendas.

</di

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.