VIDEO | Ajaks e nis sezonin me rekord, goli më i shpejtë në historinë e Superkupës

0

Ajaks dhe PSV kanë nisur sezonin e ri futbollistik me një përballje speciale në Superkupën e Holandës, ose sicc njihet së fundmi trofeu “Johan Krujf”. Harkëtarëve i janë dashur vetëm 35 sekonda që të gjejnë golin e parë.

Një kombinim i shpejtë pasimesh bëri që sulmuesi Kasper Dolberg të gjendej i vetëm përballë portierit të PSV-së, i cili nuk mundi të ndalte goditjen e danezit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.