Ylli i PSV-së çmend klubet italiane, garë treshe për të

Stiven Bergvajn është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të PSV Eindhoven, po ashtu edhe në kombëtaren holandeze. Sulmuesi anësor prej kohësh paraqitet në nivele të larta me ekipin e tij dhe ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha në Evoprë, sidomos në Serie A.

Milani dhe Interi e kanë konfirmuar prej kohësh interesimin e tyre, teksa në merkaton e janarit edhe provuan të konkretizonin ndonjë marrëveshje për të, por PSV nuk ishte dakord. Tashmë, ekipet kanë nisur të mendojnë për merkaton e verës dhe objektivi është përsëri Bergvajn.

Steven Bergwijn

Garës i është bashkuar së fundmi edhe Napoli. Siç raportohet nga mediat holandeze, konkretisht nga “De Telegraaf”, për 21-vjeçarin do të ketë një garë të fortë mes Milanit, Napolit dhe Interit. Po ashtu, të interesuar për Bergvajn janë edhe nga Gjermania, ku Dortmundi e sheh si zëvendësuesin e Kristian Pulisiç, i cili do të kalojë te Çelsi në verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online