Browsing Tag

Pogba

E ardhmja e Pogba, Solskjaer i vë “vulën”!

Pol Pogba është një nga dilemat më të mëdha të kësaj merkato. Mesfushori francez është i lidhur ngushtë me një kalim te Reali i Madridit, por deri më tani, nuk ka pasur akord me klubit madrilen dhe “Djajve të kuq”. Sot, pas sfidës…

Raiola: Pogba s’ka faj, në fund do kënaqet çdo palë

Pol Pogba nuk i ndahet idesë se dëshiron të largohet nga Junajtid. Në lidhje me këtë çështje dhe me sjelljen e tij ai ka marrë vazhdimidht kritika. Pas zënkës me Murinjon dhe shkarkimit të portugezit, u krijua mendimi se Pogba do qëndronte…

“Zbutet” Pogba, tifozët e Junajtid marrin frymë lirisht

Pol Pogba është kthyer në vëmendjen e të gjithë tifozëvë të Mançester Junajtid. Pak javë më parë mesfushori deklaroi që e tundonte ideja e një aventura të re, ndërsa agjenti Mino Raiola i hodhi benzinë zjarrit e thënë hapur se po punon për…

Ofertë faraonike, Mançester Junajtid tundon Pogban!

Pol Pogba është kryefjala e momentit në "Old Trafford", me francezin që para disa ditësh deklaroi se është në kërkim të sfidave të reja, duke nënkuptuar largimin nga Mançester Junajtid. Destinacioni i mundshëm është Reali i Madridit, por…

Çmenduria e Realit, ofron tre lojtarë për Pol Pogba

Mesfushori francez, Pol Pogba, me shumë gjasa do të jetë një nga përforcimet më të bujshme të Real Madridit këtë verë. Pasi janë shumë pranë shërbimeve te Luka Joviç dhe Eden Hazard, Reali kërkon me çdo kusht edhe kartonin e mesfushorit.…

Junajtid në kaos, tifozët çojnë Pogban drejt Madridit!

Mançester Junajtid e mbylli në mënyrën më të keqe një sezon të turpshëm. “Djajtë e Kuq” u mposhtën një ditë më parë ndaj Kardif Sitit, ekip që ka rënë nga kategoria, brenda në shtëpi me shifrat 0-2. Fundi i ndeshjes nuk kaloi pa…

Pogba gjen marrëveshjen me Realin, zbulohet edhe paga

Ka kohë që Pol Pogba përflitet për transferim te Real Madridi dhe tashmë mediat zbulojnë çdo ditë detaje të reja. Mesfushori francez, sipas të përditshmes spanjolle AS, ka arritur marrëveshjen me Los Blancos dhe kërkon të lirohet sa më…

Raiola vendos të ardhmen e Pogbasë me një gjest domethënës

Tashmë është çështje kohe para se palët të dalin hapur, sepse duket e sigurt që Pol Pogba do të largohet në verë nga Mançester Junajtid. Mesfushori francez ka kohë që është kthyer në një problem për Junajtid, me sjelljen e tij dhe me…

Solskjaer: Nuk e imagjinoj dot largimin e Pogbas!

Ole Gunar Solskjaer i ka dhënë një “shkelm” të fortë lajme që kanë qarkulluar në ditët e fundit mbi të ardhmen e Pol Pogba. Sipas trajnerit të Mançester Juajtid,  është e paimagjinueshme që ai të mos jetë pjesë e “djajve të kuq” për të…

E ardhmja e Solskjaer, Pol Pogba jep mendimin e tij

Pol Pogba bëri një nisje sezoni për t’u harruar, edhe pse pritej shumë nga ai pasi fitoi Kupën e Botës me Francën. Ylli i Mançester Junajtid prishi raportet dhe me trajnerin Murinjo, i cili në shumë ndeshje e la në stol francezin. Largimi i…

E ardhmja e Pogbasë, i vëllai nuk e mban dot gojën mbyllur

Vëllai i Pol Pogbasë, Florentin Pogba ka dhënë një intervistë për medien spanjolle “AS”, ku ka folur dhe për të ardhmen e vëllait të tij Pol Pogba. Sipas tij e ardhmja e vëllait të tij të vogël është në Spanjë, te “gjigandët” e futbollit…

VIDEO | Një intervistë shumë origjinale nga Pogba

Mesfushori i Mançester Junajtid, Pol Pogba duket i “rilindur” që pas largimit të Zhoze Murinjos nga kreu i pankinës dhe ka marrë rolin e liderit te “Djajtë e kuq”. Mesfushori francez ka shënuar 4 gola dhe ka qenë ndër më të mirët në 5…

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Rikthimi i Pogbas: Torino është shtëpia ime

Nuk i ndahet zemra Pol Pogbas nga Juventusi. Mesfushori i cili aktualisht luan për Mançester Juanjtid u përfol në verë se mund të rikthehej te bardhezinjtë, por në fund diçka e tillë nuk ndodhi. Situata nuk është aspak e mirë dhe nuk do të…

Raiola: Pogba nuk është në shitje!

Mino Raiola njihet si një ndër menaxherët më të mëdhenj, kjo për faktin se me të bashkëpunojnë apo kanë bashkëpunuar yje të futbollit botëror. Një prej tyre është dhe Pol Pogba. Mesfushori francez u përfol shumë për një largim nga Mançester…

Analisti i “Sky sport”: Pogba nuk krahasohet me Milner!

Graem Sounes, i njohur për punën e tij me gjigantin e televizionit “Sky sport” ka folur në lidhje me mesfushorin francez, Pol Pogba. Skocezi ka deklaruar se Pogba duhet pikë së pari të shikojë nga vetja, për mënyrën se si ai luan dhe si…

A mund të derbi ky i Mançesterit? Fotot flasin vetë!

Derbi i Mançesterit shihet si një nga ndeshjet më të rivalizuara ne Angli. Sukseset e shumta të Mançester Sitit vitet e fundit kanë bërë që ky rivalitet të shtohet akoma më shumë. Gjithashtu vlen për t'u përmendur edhe fakti që në krye te…