Transferimi i Pogbas në Madrid, Zidan flet për herë të parë për francezin

0

 

Pol Pogba dhe kalimi i tij te Reali i Madridit duket thjesht një çështje kohe, me “Los Blancos” që priten të jenë ndër ekipet më aktivë këtë merkato.

Për sa i përket spekulimeve që e lidhin mesfushorin me një transferim në “Bernabeu”, ka folur për herë të parë edhe trajneri Zinedin Zidan, i cili ka pranuar se i pëlqen shumë Pogba, por që nuk ka dhe shumë dëshirë të flasë për lojtarë që nuk janë pjesë e Realit.

“Po, më pëlqen shumë Pogba, por nuk jam i vetmi trajner. Çdo trajner i pëlqen lojtarët e mirë, ashtu si çdo tifoz futbolli. Pogba është një lojtar i Mançeser Junajtid tani dhe nuk kam dëshirë të flas për lojtarë që nuk janë pjesë e Realit të Madridit”, përfundoi Zidan.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.