Juventusi me pushime në Angli, nuk është vetëm Sarri dëshirë

0

Juventusi po shpenzon shumë kohë në Angli. Sipas mediave italiane, përveç bisedimeve me Maurisio Sarrin, te “Zonja” është rikthyer një tjetë çështje, ajo e Pol Pogba. Që nga koha kur Pogba dhe Murinjo patën një krisje te Junajtid, u përfol për një rikthim të mesfushorit francez në Torino.

Rikthimi i tij shihet edhe më i mundshëm pas ardhjes së Kristiano Ronaldos për 110 milionë euro nga Reali i Madridit, pasi Pogba shpeshherë ka deklaruar se është një fans i portugezit. Problem mbetet ardhja e Aron Ramsej, pasi dy futbollistët mbulojnë të njëjtin rol në fushën e lojës.

Gjithsesi, kjo gjë nuk i pengon mediat italiane të spekulojnë për një rikthim të kampionit të botës në Torino, pasi e ardhmja e këtij të fundit te Junajtid duket shumë më e shkurtër seç mendohej në fillim. Një merkato e mbingarkuar te Juventusi…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.