Junajtid gjen zëvendësuesin e Pogba, “Djajtë e Kuq” sytë te talenti italian

0

Mançester Junajtid ka nisur të mendojë për merkaton e verës, teksa Pol Pogba dhe Ander Herrera sipas gjasave do të lënë “Old Traford” për t’u transferuar respektivisht në Madrid e Paris.

Për këtë arsye, drejtuesit e “Red Devils” kanë nisur të mendojnë për përforcime në mesin e fushës. Objektivi i parë duket se është zbuluar dhe do të vëzhgohet këtë fundjavë. Bëhet fjalë për Nikolo Barelën, mesfushorin e talentuar të Kaljarit.
Në fundjavë Kaljari do të luajë në transfertë ndaj Napolit dhe skautë të Junajtid do të jenë të pranishëm për të vëzhguar 22-vjeçarin, i cili është kërkuar me ngulm dhe nga Liverpuli në merkaton e janarit. Barela vlerësohet së paku 40 milionë euro.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.