Browsing Tag

Murinjo

Murinjo: Është e padrejtë të krahasosh Mesin me Ronaldon

Debati “Mesi apo Ronaldo” ka qenë një ndër temat më delikate të dekadës së fundit. Secili prej legjendave të sportit të futbollit ka mbas vetes me qindra miliona fansa, të cilët “luftojnë dhëmbë për dhëmbë” me njeri-tjetrin, në arenën e…

E ardhmja e Murinjos: Deri tani kam refuzuar tre oferta!

Trajneri portugez, Zhoze Murinjo ka qenë i pranishëm në studion e “beIn Sport”, aty ku po punon për momentin si analist. Shpeshherë në qendër të vëmendjes, tekniku portugez është shumë i njohur në botën e futbollit dhe fjalët e tij përbëjnë…

Murinjo te Bajerni? Kjo deklaratë e tij “i vë kapakun”

Zhoze Murinjo ka “CV” të frikshme përsa i përket karrierës si trajner. Portugezi ka qenë në krye të ekipeve elitare në Portugali, Angli, Itali dhe Spanjë. E vetmja ligë elitare, ku ai nuk ka trajnuar ende, është Gjermania. Shumë vetë…

Murinjo thyen heshtjen: Vetëm mirënjohje dhe respekt

Zhoze Murinjo ka thyer heshtjen, duke folur për herë të parë pas shkarkimit nga detyra e trajnerit të Mançester Junajtid. Në një intervistë të shkurtër për “Sky Sports”, portugezi u shpreh se ka vetëm respekt dhe mirënjohje për klubin e tij…

Shkarkimi i Murinjos, Guardiola e Klop motivojnë portugezin

Jyrgen Klop dhe Pep Guardiola kanë komentuar shkarkimin e Zhoze Murinjos nga posti i trajnerit të Mançester Junajtid. Të dy rivalët e portugezit kanë vlerësuar punën e tij dhe janë shprehur të bindur se ai do të rikthehet së shpejti në…

Murinjo dorëzohet: Edhe vendi i katërt është arritje

Ndeshja në “Anfield” konfirmoi sërish se diferencat midis Mançester Junajtid dhe Livepulit kanë kapur nivele të frikshme. Në daljen për shtyp pas përfundimit të takimit, Zhoze Murinjo e pranoi se kualiteti i skuadrës së Klop është shumë i…

60 milionë euro në kosh, dështimi i Junajtid drejt largimit

Mesfushori brazilian Fred ishte blerja rekord e Mançester Junajtid në merkaton e verës. Për 25-vjeçarin u derdhën plot 60 milionë euro në arkat e ukrainasve të Shaktar Donetsk. Më shumë se pesë muaj kanë kaluar që nga ardhja e tij në Angli…

Murinjo ul kërkesat e Junajtid: Synojmë vendin e gjashtë

Mançester Junajtid do të ndeshet nesër me Arsenalin, në një 90-minutësh që mund të rezultojë vendimtar për fatin e sezonit të “djajve të kuq”. Një humbje ose barazim do ta bënte arritjen e vendit të katërt, një “mision të pamundur”, por…

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Kthim pas në kohë, kur Murinjo ishte thjesht një përkthyes

Fitimi i Champions League me skuadrën e Portos e “katapultoi” Zhoze Murinjon në një nivel tjetër fame. Emri dhe imazhi i portugezit u bë famshëm në çdo shtet ku ndiqet futbolli. Sukseset e mëtejshme me Çelsin, Interin, Real Madridin etj. e…

Murinjo: Nuk kam lojtarë, më duhet të improvizoj

Zhoze Murinjo pësoi një tjetër humbje, teksa Mançester Junajtid u mund në  “Old Trafford” nga Juventusi me rezultatin 0-1. Tekniku portugez u duk i dorëzuar në konferencën pas takimit, ku tha se për të pasur sukses duhet që klubi i tij të…

Murinjo në Mal të Zi, sytë mbi një lojtar

Zhoze Murinjo është në një moment të vështirë, kjo për faktin se rezultatet tek Mançester Junajtiut janë shumë larg pritshmërive të drejtuesve. E ardhmja e tij është vënë jo pak në pikëpyetje, por suksesi ndaj Njukasëllit duket se ka sjellë…

I çuditshmi Murinjo, jeton në hotel prej 825 ditësh

Zhoze Murinjo nuk është në pozita aspak komode tek Mançester Junajtid, pasi e ardhmja e tij në krye të “djajve të kuq” është në fije të perit. Gjithsesi, edhe nëse do të ndodhë që aventurës së tij t’i vij fundi, portugezi do të ketë një…