Federer vs Nadal për t’u mos u humbur, “VIP”-at e futbollit në tribunë

0

Turneu “Grand Slam”, Wimbledon, vlerësohet botërisht si evidenti më prestigjioz i sportit të tenisit. Këtë vit në gjysmëfinale ka një përballje speciale midis Roxher Federer dhe Rafael Nadal, një duel nga ata që nuk duhen humbur.

Përballja e dy legjendave ka sjellë interes të jashtëzakonshëm. Në shkallët e arenës qendrore ku do zhvillohet takimi janë paraqitur figura “VIP” nga çdo sferë e jetës, por sidomos nga futbollit.

Dy trajnerët me famë botërore Sir Aleks Ferguson dhe Zhoze Murinjo nuk mund të mungonin. Dejvi Bekam është një ndër ata që nuk mungon kurrë në këtë eveniment, ndërsa vend në tribuna ka pasur dhe për dyshen e mbrojtësve të Liverpulit Trent Aleksandër Arnold dhe Virxhil van Dajk.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.