VIDEO / Murinjon nuk e mbajnë nervat, provokimi i asistentit të Sarrit e nxjerr jashtë vetes

0

Goli i Ros Barklit në minutën e fundit të takimit, bëri që Mançester Junajtid të largohet me vetëm një pikë nga trasnferta e Çelsit. Një rezultat që dhemb shumë, pasi skuadra e Zhoze Murinjos diktoi rrjedhën e lojës në “Stamford Bridge”.

Por, ajo çka acaruar më shumë teknikun portugez ishte reagimi fëmijëror i një prej asistentëve të Mauricio Sarrit, i cili festoi mu përpara stolit të “djajve të kuq”. I menjëhershëm ishte reagimi i portugezit, i cili në nerva e sipër u nis ta konfrontonte, por ndërhyrja e forcave të sigurisë bëri që situata të qetësohej.

Në përfundim të takimit, vetë trajneri i Çelsit Maurico Sarri ndërhyri për t’i kërkuar falje Murinjos, duke organizuar një takim midis asistentit dhe trajnerit portugez, ku ndihmësi i kërkoi falje për veprimin e pamatur.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.