Ideja e fundit e Milanit, propozim interesant për Monakon

Milani ka rinisur negociatat me Monakon. Në fokus të bisedimeve janë Andre Silva dhe Pietro Pelegrini.…

Një kampion bote në Liverpul, arrihet akordi

Klubet angleze vazhdojnë të tregojnë fuqinë financiare në tregun e transferimeve të futbollistëve. Skuadra nga qyteti…

Falkao “humbet kohë” me Gallatën, qëndron te Monako deri… në janar!

Radamel Falkao ka edhe një vit kontratë me Monakon dhe ka vendosur të mos rinovojë. Sulmuesi…

Riberi nuk bindet lehtë, refuzon ofertën e “gjigantit” francez

Frenk Riberi vazhdon të mbetet një emër që ndjell interes në rangun e ekipeve elitarë evropianë…

Alternativa e Korreas, Milani piketon një interist

Milani vazhdon negociatat për të veshur kuqezi Angel Korrean, sulmuesin e Atletiko Madrid. Spanjollët kërkojnë 45…

Probleme për Milanin, rrezikohet shitja e sulmuesit

Milani nuk e kishte menduar diçka të tillë dhe tani do duhet të gjejë një tjetër…

Një “tigër” për sulmin, Gallatasaraj synon goditjen e madhe

Kampionët e Turqisë janë ambiciozë dhe duan të shkojnë sa më larg të jetë e mundur…

Monako siguron portën, ia beson një francezi

Monaku ka filluar të mendojë për të ardhmen e portës. Kroati Danijel Subashiç është në vitin…

Oferta nuk mjafton, nevoja për para fut Interin në dilema

Interi po tenton të shesë disa lojtarë. Kontingjenti i madh i lojtarëve duhet reduktuar, por duhen…

Falkao pranë largimit, e kërkon “gjiganti” turk

Radamel Falkao mbetet një sulmues efikas dhe shumë i aftë. Kolumbiani mbylli një sezon të vështirë…

Nuk bindi Interin, Arsenali hidhet në sulm për 24-vjeçarin

Arsenali po kërkon për një sulmues dhe ka hedhur sytë nga Serie A. I preferuari i…

Jo vetëm afrime për Juventusin, ofertë për “motorin” e mesfushës

Drejtuesit e Juventusit po punojnë fort për t’i dhuruar Mauricio Sarrit një skuadër sa më të…

Monako ka një plan për sulmin, fillojnë negociatat për bomberin rus

Monako kaloi një sezon të për t’u harruar, teksa klubi nga Principata rrezikoi rënien nga “Ligue…

Kërkohet një partner për Piatek, Milani i rikthehet dëshirës së vjetër

Milani ka hedhur sytë drejt kampionatit francez. Kuqezinjtë dëshirojnë të përforcojnë repartin ofensiv dhe i janë…

Zjarri në “Notre Dam”, klubi i PSG-së bën gjestin e madh

Një nga ndërtesat më të vjetra në botë dhe më të rëndësishmet në historinë dhe kulturën…

“Henri ka mbetur futbollist! Ulërinte pa shkak, ndonjëherë as s’na fliste!”

Tieri Henri ka qenë një futbollist i mrekullueshëm. Në fushë dukej si brazilian, fitoi shumë dhe…

Çfarë mallkimi, Jovetiç pëson një tjetër dëmtim të tmerrshëm!

Sulmuesi i Monakos, Stevan Jovetiç, ka pësuar një dëmtim të rëndë, duke këputur ligamentin e gjurit…

Kriza te Monako, rikthehet pas në kohë dhe kujton vitet e lavdishme

Skuadra e Monakos po bën një sezon për t’u harruar. Klubi i “Principatës” është jashtë çdo…

VIDEO |  Më në fund qetësi te Monako, Gelson Martins mahnit Francën

Makthi i Monakos po vjen drejt fundit. Rikthimi i Leonardo Zhardim ka sjellë më në fund…

VIDEO | Monako nis të funksionojë, barazim në transfertën e Montpelies

Pjesa e parë e sezonit ishte një katastrofë për ekipin e Monakos, teksa ndodheshin në zonën…

VIDEO | Efekti Zhardim, Monako rikthehet të fitojë pas gati dy muajsh

Monako ka grumbulluar tre pikë shumë të vlefshme, teksa mundi në Principatë Tuluzën me rezultatin 2…

Vinicius te Monako, por nuk është ai i Realit

Vinicius transferohet tek Monako! Jo, nuk është djaloshi brazilian që është bërë i famshëm falë transferimit…

Monako e pangopur, tjetër goditje e bujshme e francezve

Monako godet përsëri në merkato. Francezët, duket se nuk janë mjaftuar me blerjen e emrave si…

Fabregas: Erdha prej Henrisë te Monako, u shokova nga lajmi!

Çesk Fabregas u transferua para disa javësh nga Çelsi në drejtim të Monakos, teksa refuzoi dhe…

Operacion shkëmbimi në mesfushë, bashkëpunim Monako Leister

Monako dhe Leister pritet të zyrtarizojnë ditën e nesërme një operacion shkëmbi. Klubi anglez do t’i…

De Jong nuk mjafton, Barça në sulm për yllin belg

Barcelona pak ditë më parë zyrtarizoi blerjen e Frenki De Jong nga Ajaksi i Amsterdamit, ku…

Monako vendosi t’i besonte përsëri, Zhardim shpjegon arsyen e kthimit

Monako po kalon një ndër sezonet e tij më të vështirë, ku pavarësisht se ka në…

Zyrtare | Leonardo “peshkon” talentin francez, “milanist” deri në 2023-shin

Milani ka siguruar shërbimet e talentit francez Liroi Abanda Mfomo. Mbrojtësi i krahut të majtë vjen…

Zyrtare: Henri pa punë, Monako rikthen trajnerin kampion

“Telenovela” Tierri Henri te skuadra e Monakos pati një fund të hidhur. Megjithatë, te klubi nga…

Zyrtare | As Henri nuk ia doli, Monako pezullon trajnerin francez

Klubi i Monakos do të bëjë sërish ndryshime në pankinë dhe francezi Tierri Henri, nuk do…

Simeone i jep një dorë Henrisë, Monako huazon sulmuesin portugez

Monako po përjeton një sezon të tmerrshëm. Klubi nga Monako rrezikon seriozisht rënien nga “Ligue 1”,…

Kapiten Ivan Balliu fundos anijen Monako

Ivan Balliu nuk ka qenë ndonjëherë realisht pjesë e rëndësishme e kombëtares shqiptare dhe duket se…

Video: Strasburgu e turpëroi, Henri ofendoi kundërshtarin: “Bir k…”

Monako e ka nisur shumë keq edhe vitin e ri dhe situata është dramatike, pas humbjes…

Katastrofë në Principatë, Tieri Henri fundoset keq

Situata e Monakos së drejtuar nga Tieri Henri po bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar, pas…

Kerkesa për Monakon, Henri kërkon lojtarin e Junajtid

Monako gjendet në një pozitë të vështirë në kampionat, ndërsa Tieri Henri kërkon përforcime të tjera.…

Problemet fizike nuk kanë fund, Henri humbet sërish yllin e skuadrës

Sezonet më të mirë në karrierë i zhvilloi me Fiorentinën e Prandelit, ekip me të cilin…

Vjen ndalesa e parë, “rregullorja” pengon Fabregas të luajë kundër Nicës!

Çesk Fabregas debutoi me bluzën e Monakos në barazimin në transfertë kundër Olimpikut të Marsejës, ndërsa…

Batshuaji “lë thatë” Romën, Çelsi e rikthen në Francë

Aventura spanjolle me ekipin e Valencias nuk ka shkuar mirë për Miçi Batshuajin. Raportet e sulmuesit…

“Luaj falas”, Monako firmos me mesfushorin

Histori e veçantë nga Franca: Monako firmos me një futbollist që në kontrollet mjekësore e nxorën…

Zyrtare | Fabregas i jep fund në Angli, mesfushori prezantohet në Francë

Mesfushori spanjoll, Françesk Fabregas, është larguar përfundimisht nga skuadra e Cccelsit. Futbollist spanjoll është prezantuar ditën…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online