Zyrtare | Fabregas i jep fund në Angli, mesfushori prezantohet në Francë

0

Mesfushori spanjoll, Françesk Fabregas, është larguar përfundimisht nga skuadra e Cccelsit. Futbollist spanjoll është prezantuar ditën e sotme si lojtari më i ri skuadrës së Monakos, ku ka firmosur një kontratë deri në vitin 2022.

Te skuadra nga Principata, Fabregas do të takohet me ish-kolegun te Arsenali, Tieri Henri, i cili prej dy muajsh është emëruar në postin e trajnerit të Monakos. Skuadra nga principata rrezikon të pësojë rënien nga “Ligue  1” dhe eksperienca e Fabregas do të jetë faktor kycc për të siguruar mbijetesën.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online