Browsing Tag

Monaco

Monako merr masa, akord me dy qendërmbrojtës

Merkato e dimrit do të jetë shumë e zënë për klubi e Monakos.  Nënkampionët e Francës rrezikojnë seriozisht rënien nga “Ligue 1”, pasi ndodhen në vendin e parafundit të tabelës, teksa ka mbetur edhe gjysma e kampionatit për t’u zhvilluar.…

Inter bën gati spastrimin e parë, “fshesa” nis nga mbrojtja

Merkato e janarit po afron dhe tek Interi po bëhen gati për të larguar lojtarët që nuk bëjnë më pjesë në planet e skuadrës. Sipas medies franceze “Nice-Matin”, klubi i Monakos është vënë në ndjekje të mbrojtësit brazilian dhe palët janë…

Monako zhytet akoma më shumë, sezoni duket katastrofik

Monako pëson një tjetër disfatë në shtëpi, ku sfida ndaj Montepelie u mbyll me shifrat 1-2 në favor të miqve. Ekipi i Tierri Henris vijon të mos e njoh fitoren ende këtë sezon në fushën e saj dhe ndodhet në vendin e parafundit pas 15…

Kaos total, as Henri nuk i bën derman Monakos

Kur Leonardo Zhardim u pushua nga puna te Monako, para pak javësh, pyetja e madhe ishte: vërtet ai ishte problemi që Monako e ka nisur kaq keq sezonin? Erdhi djali i shtëpisë Tieri Henri, por asnjë ndryshim, ose edhe më keq. Sot erdhi…

Monako gjen trajner, kthehet legjenda e sulmit

Do të jetë Tieri Henri pasuesi i portugezit Leonardo Zhardim te Monako, që aktualisht renditet në vendin e 18-të në Ligën 1 franceze. Ish-sulmuesi i famshëm është zëvendëstrajner te Belgjika dhe është gati të hedhë hapin e madh, duke u…

Henri trajner i Aston Vilës? Të rejat e fundit

Tierri Henri pritet që shumë shpejt të nisë karrierën si trajner. Së fundmi u përfol për të marrë drejtimin e Aston Vilës në “Championship”, por tanimë është një pistë tjetër më intriguese për ish-sulmuesin francez. Monako është në…

Video | Një “ish” fundos Monakon në Principatë

Monako-Marsejë ishte ndeshja më interesante në Ligue këtë javë dhe i ka përmbushur pritshmëirë, pasi ka qenë një takim me raste të shumta dhe pesë gola të shënuar, madje ai që vendosi takimin u reziluar në minutën e 90-të. Ishte Marseja…

Mbas milionave të arkëtuara, Monako i futet merkatos

Gjatë tri viteve të fundit Monako është kthyer në një minierë ari për pronarët rus. Klubi nga principata ka gjeneruar të ardhura të jashtëzakonshme nga shitjet e talenteve si Marsial, Karrasko, Lemar, Mbape, Fabinjo Mendi, etj Mediet…

Nuk është vetëm Roma, garë treshe për Nzonzi

Steven Nzonzi, mesfushori i Siveljes, është objektiv i disa klubeve. Në Itali Roma e kërkon për të zëvendësuar Naingolan, por spanjollët janë të qartë në kërkesat e tyre financiare. Kushdo që e do francezin duhet të paguajë klauzolën prej…

Monako befason Juven e Çelsin, gati firma me talentin rus

Një ndër zbulimet më të mëdha të Botërorit “Rusi 2018” ishte dhe mesfushori rus Aleksandr Golovin. Talenti i CSKA-së së Moskës u bë objekt merkatoje për shumë klube elitate nëpër Europë. Por së fundmi mësohet fati i 22-vjeçarit është…

Liverpuli, 80 milionë euro për talentin e Monakos

Liverpuli ka një ide të çmendur në merkato dhe provon t’i rrëmbejë mesfushorin e talentuar Tomas Lemar Monakos. Shtatshkurtin e talentuar tentoi ta binte Arsenali këtë verë, por në fund Arsen Venger u dorëzua, duke e cilësuar të pamundur…

Tërmeti i dytë, Mbapé te PSG!

Kjo është anormale: PSG shpenzoi 222 milionë euro për t'i rrëmbyer Nejmarin Barcelons, duke tronditur futbollin dhe duke u tallur me rregulloret e UEFA-s. Mbaroi me kaq? As që bëhet fjalë! Sot Marca raporton se klubi francez i sheikëve…

Monako nis kampionatin me fitore, por Mbapé e fut në panik

Nis kampionati francez dhe sipas traditës, e hap kampioni në fuqi. Monako priti këtë të premte Tuluzën dhe e nisi mbarë, duke fituar 3-2. Megjithatë, largimet verore të disa titullarëve kanë dobësuar ndjeshëm kampionët, që vuajtën…

El Clasico rinis, Mbapé shkelmon topin e parë

Nejmar ishte bomba e merkatos të një vere të çmendur, që po vendos rekorde të papara. 222 milionët e Nejmarit janë të paarritshëm ndoshta, por me siguri këtë muaj një tjetër tërmet do të regjistrohet dhe do ta shkaktojë Kilian Mbapé.…

Shi milionash, Siti blen një tjetër yll nga Monako

Pep Guardiola ka ndërmend ta kompletojë skuadrën pa ardhur korriku dhe duke parë lëvizjet e Mançester Sitit në merkato, mund të thuhet pa frikë se po ndërtohet një skuadër e jashtëzakonshme, të paktën në letër. Sot Siti ka kompletuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online