Riberi nuk bindet lehtë, refuzon ofertën e “gjigantit” francez

Frenk Riberi vazhdon të mbetet një emër që ndjell interes në rangun e ekipeve elitarë evropianë edhe pse francezi ka 36 vite mbi shpinë. Së fundmi “L’Equipe” raporton se ish-sulmuesi i Bajernit ka refuzuar një ofertë nga klubi i Monakos.

Trajneri Leonardo Zhardim njihet si ata trajnerë që vlerëson shumë eksperiencën dhe Riberi do ishte lojtari perfekt për të udhëzuar të rinjtë e shumtë që ka nën kontratë klubi nga Principata, por në fund francezi ka refuzuar ofertën e bërë.

Interes për Riberi ka dhe nga kampionati amerikan dhe ai australian, por francezi tregoi gjatë sezonit të kaluar se zotëron ende cilësitë për të bërë diferencën në një kampionat elitar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online