Operacion shkëmbimi në mesfushë, bashkëpunim Monako Leister

0

Monako dhe Leister pritet të zyrtarizojnë ditën e nesërme një operacion shkëmbi. Klubi anglez do t’i dërgojë palës franceze mesfushorin portugez Adrien Silva, ndërsa ekipi nga Principata do të dërgojë në krahun tjetër belgun Juri Tielemans.

Çka e bën të veçojë këtë shkëmbim është se nuk kemi të bëjmë me një shitje të kartonëve të lojtarëve, por thjesht me huazime 6-mujore. Sipas “France Football”, 21-vjeçari ka pësuar një krisje me trajnerin Leonardo Zhardim dhe bashkëpunimi midis palëve nuk mund të vijojë. Pas huazimit në Angli, Tielemans pritet të shitet te klubi që jerp ofertën më të lartë.

Tielemans dhe Silva

Mesfushori portugez Silva nuk po gjen minuta të Leisteri, madje këtë sezon është aktivizuar në vetëm dy ndeshje. Megjithatë, eksperienca e 29-vjeçarit është pikërisht ajo që i duhet skuadrës së Monakos, duke parë situatën e vështirë në kampionat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online