Zjarri në “Notre Dam”, klubi i PSG-së bën gjestin e madh

0

Një nga ndërtesat më të vjetra në botë dhe më të rëndësishmet në historinë dhe kulturën e Francës, “Notre Dam” u përfshi nga flakët disa ditë më parë dhe një zjarr masiv shkatërroi gjithçka çfarë kihste mbetur nga ndërtesa shumë vjeçare.

Edhe pse forcat e zjarrëfikësve neutralizuan përhapjen masive të zjarrit, vlerat kulturore dhe historike të ndërtesës u shkatërruan. Shumë biznesmenë dhe klube futbolli në Francë do të kontriubojnë për të rindërtuar “Notre Dam”.

Përveç kësaj, klubi i PSG-së nuk ka harruar as zjarrfikësit që ishin në krye të detyrës dhe ka shpërndarë 500 bileta për zjarrëfikësit për të ndjekur sfidën mes PSG-së dhe Monakos, ku mund të fitohet dhe titulli kampion nga parisienët në rast triumfi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.