Browsing Tag

Miqesore

Dy miqësore në dy ditë, Shqipëria U17 zbret në fushë

Shqipëria U17, e drejtuar nga Elvin Beqiri, do të zbresë në fushën e lojës me datat 13 dhe 15 gusht, për të luajtur dy sfida miqësore kundër bashkëmoshatarëve të Bosnje-Hercegovinës. 17 vjeçarët kuqezi do të kenë mundësinë për të shkëlqyer…

Teuta gjen miqësore, Pogradeci rivali i radhës

Teuta, pas eliminimit nga kupat e Europës, u fokusua te stërvitja. Tanimë trajneri Bledi Shkëmbi kërkon disa miqësore për skuadrën e tij. Të parën durrsakët e zhvilluan me Tërbunin dhe e fituan me rezultatin 4-2. Bregdetarët kanë…

Çyrbja e nis me gol, Teuta shkëlqen në miqësore

Teuta ka mposhtur Tërbunin me rezultatin 4-2, një ndeshje shumë e mirë për djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi. Trajneri i “Djemve të Detit” nuk u kursye me titullarët dhe aktivizoi thuajse formacionin më të mirë për këtë sfidë. Çyrbja,…

Teuta në fushë, gjen rival për miqësore

Aventura europiane përfundoi që në turin e parë për Teutën, që tani po mendon për sezonin e ri futbollistik. Një ditë më parë durrsakët prezantuan Emiljano Vilën, i cili rikthehet në shtëpi, aty ku shpërtheu dhe u bë i njohur. Merkato…

Miqësore e dyfishtë, Shqipëria U18 udhëton drejt Rumanisë

Kombëtarja U18  e Shqipërisë do të luajë 2 miqësore në muajin gusht. Ekipi i drejtuar nga Olsi Uku do të përballet me bashkëmoshatarët e Rumanisë me datë 13 dhe 15 gusht. Kuqezinjtë do të grumbullohen me datë 9 gusht dhe stërvitjet e…

VIDEO: Benfika shënon, Milanin e ndëshkon një “ish”

Milani është ndëshkuar nga skuadra e Benfikës në takimin miqësor që po lohet mes tyre. Në minutën e 70-të të takimit, është Adel Tarabt që gjen rrjetën, një ish-lojtar i Milanit. Një goditje këndi për Benfikën nuk largohet siç duhet nga…

Gjilani përmbys Renovën, Bushiç debuton me gol

Gjilani ka fituar 3 – 2 në testin miqësor të zhvilluar ditën e sotme ndaj Renovës. Ndeshja u luajt në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut, ku Gjilani është zhvendosur prej disa ditësh në kuadër të përgatitjeve të sezonit të ri të IPKO…

Milan-Benfika, njihuni me formacionet e sfidës

Milani dhe Benfika do të përballen kundër njëra-tjetrës në një sfidë miqësore sot, që do të startojë në orën 21:05. Të dyja skuadrat kanë zgjedhur formacionet e tyre dhe titullarët, nuk janë kursyer aspak nga dy trajnerët. Formacionet e…

VIDEO: Napoli leksion Liverpulit, Hysaj sërish nga stoli

Napoli ka shkatërruar Liverpulin 3-0 në miqësoren e sapombyllur mes tyre, me të besuarit e Ançelotit që e vlerësuan në maksimum këtë sfidë. Që në minutën e 17’, Insinje i dha avantazhin napolitanëve, duke hapur udhën e fitores. 12 minuta…

Miqësore | Tërbuni mund Burrelin, bindin dy sulmuesit e rinj

Skuadrat e Kategorisë së Parë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tërbuni dhe Burreli, kanë zhvilluar ditën e sotme një test miqësor në kompleksin “Internacional” në Pezë Helmes, Tiranë, ku pukjanët kanë arritur fitoren me shifrat 2-0.…

PSG në avantazh, një gjerman ndëshkon Interin

PSG dhe Inter kanë mbyllur 45 minutat e para në miqësoren mes tyre. Kampionët e Francës udhëheqin 1-0 me golin e shënuar katër minuta përpara fundit nga Tilo Kehrer. Qendërmbrojtësi gjerman kërceu bukur me kokë pas një krosimi të…

VIDEO | Perla e brazilianit nderon Juven, shmanget humbja

Dy gola të Matuidi dhe brazilianit Pereira në minutat e fundit kanë shmangur humbjen e Juventusit në miqësoren e sotme. Djemtë e Sarrit kishin përballë yjet e kampionatit të Koresë së Jugut. Osmar zhbllokoi shifrat me një supergol në…

VIDEO | Junajtid mposht Totenhemin, e nderon një 19-vjeçar

Mançester Junajtid ia ka dalë të mposhtë Totenhemin në miqësoren e International Champions Cup. 2-1 triumfuan djemtë e Solskjaer me një gol të shënuar në minutën e fundit të ndeshjes nga 19-vjeçari Gomes. Ndeshja u zhbllokua në minutën e…

Tirana mposhtet ne miqësore, Mema nuk kursen asnjë futbollist

Tirana ka luajtur sot një takim miqësor përballë skuadrës Dukagjini, që është ngjitur vetëm këtë sezon në IPKO Superliga. Bardheblutë janë mposhtur 1-0 nga ekipi kosovar, me anë të një goli në minutën e 85-të të Ilir Mustafës me penallti.…

VIDEO | Super Bufon, Juventusi mposht Interin me penallti

Dueli midis Juventusit dhe Interit nuk nxori asnjë fitues. 1-1 përfundoi ndeshja miqësore, që nuk mund të jetë kurrë e tillë. Shifrat u zhbllokuan nga Matijs De Ligt, i cili shënoi gabimisht në portën e tij. Ishte minuta e dhjetë dhe…

VIDEO | Reagon Juventusi, Ronaldo rikthen baraspeshën

Juventusi ka arritur të barazojë shifrat përballë Interit. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin zikaltër falë autogolit të pafat të Matijs De Ligt. Trajnerët bënë shumë ndryshime në pjesën e dytë dhe bardhezinjtë reaguan. Kristiano Ronaldo…

Xhampaolo: Ky Milan ka cilësi, më pëlqyen Hernandez dhe Gabia

Milani u mposht nga Bajerni i Mynihut në miqësoren e zhvilluar në orët e para të ditës së sotme. Një gol i Goreckës në minutat shtesë të pjesës së parë vendosi sfidën e zhvilluar për ICC (International Champions Cup). Një lojë e mirë e…

Konte gati për duelin me Juven: Ja çfarë pres nga Interi im

Interi do të luajë nesër në orën 13:30 përballë Juventusit për International Champions Cup. Një duel më shumë se miqësore. Antonio Konte do të vihet kundër të kaluarës, por ai e ka mendjen tek Interi. Trajneri zikaltër ka folur rreth…

Nis epoka Sarri, Juventusi dhe Totenhemi zgjedhin titullarët

Juventusi është gati të shkruajë një kapitull të ri me Mauricio Sarrin në pankinë. Ish-trajneri i Çelsit është një tip ndryshe dhe i tillë do të jetë dhe futbolli i tij. Më shumë guxim, fantazi dhe lojë në sulm. Kontingjenti është i…

VIDEO | Bind Atletiko, debutojnë me gol dy blerje

Atletiko e Madridit duket se do vazhdojë të jetë e njëjta edhe pas gjithë atyre largimeve. Skuadra e Simeones ditën e sotmë ka provuar veten ndaj Numanças, skuadër që aktivizohet në La Liga 2. Bardhekuqtë kanë bindur në provën e tyre të…

VIDEO | Monako jep shenja jete, mund me vështirësi Valencian

Ndeshjet miqësore të ekipeve evropiane nuk kanë të mbaruar në këtë fazë parasezonale, me qëllim arritjen e kushteve më të mira fizike. Monako dhe Valencia ka qenë ndeshja e radhës e zhvilluar me këtë qëllim. Më në fund Monako ka treguar…

Mbyllet në paqe, s’ka fitues mes Tiranës dhe Renovës

Tirana luajti sot një miqësore përballë Renovës, takim që u mbyll i barabartë në shifrat 2-2. Për bardheblutë e drejtuar nga Ardian Mema, shënoi Gentian Muça me penallti dhe një autogol i lojtarëve të Renovës, ndërsa në krahun tjetër,…