VIDEO | Çfarë starti, Muriqi prezantohet me dopietë te Fenerbaçe

Sot, në takimin miqësor përballë Bursaspor, Vedat Muriqi debutoi me fanellën e Fenerbaçes dhe çfarë debutimi… Sulmuesi i Kosovës shënoi dy gola për t’i dhënë fitore skuadrës së tij 2-0 dhe duke u shpallur dhe njeriu i takimit.

Dardani e nisi nga minuta e parë këtë takim miqësor dhe në sekondat e fundit të pjesës së parë, i dha avantazhin skuadrës së tij, duke shënuar me portën e boshatisur. Ndërsa në pjesën e dytë, sulmuesi shënon një supergol në hyrje të zonës, duke mposhtur për herë të dytë portierin kundërshtar dhe duke i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Fenerbaçe – Bursaspor  2-0
Muriqi 45+2’, 51’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online