Napoli me 5 yje, për Hysajn mjafton një pjesë

Napoli ka arritur fitoren e parë të turit të miqësoreve të kësaj vere. Pas disfatës 1-2…

Xhampaolo debuton me barazim, Teo gjen golin e parë si “djall”

Milani ka zhvilluar ndeshjen e parë me Marko Xhampaolon në pankinë. Miqësorja me dyer të mbyllura…

VIDEO | Supergol i Plakut, Llapi barazim spektakolar në miqësore

Llapi dhe Ballkani kanë zhvilluar një takim miqësor sot, që është mbyllur në barazim 2-2. Plot…

Miqësore luksi, Shqipëria e Bushit përballë Francës

Miqësore luksi për Shqipërinë U21, që në kualifikueset e Europianit ka në skuadër ekipe si Anglia…

Kallaku e Bushiç nderojnë Teutën, mbyllet faza përgatitore

Teuta ka mbyllur fazën përgatitore në Bullgari me një miqësore ndaj Septemvri  Sofias, ekip që vitin…

Prova gjenerale, rival bullgar për Teutën e Shkëmbit

Teuta do të zhvillojë tjetër miqësore në Bullgari. Këtë herë përballë durrsakëve do të vihet ekipi…

Fitore befasuese, Partizani thyen polakët e Krakovia

Partizani largohet nga Sllovenia me fitore, pasi ka mundur polakët e Krakovia me rezultatin minimal 1-0.…

Partizani nesër në fushë, ndeshja me pokalët mbyll fazën përgatitore

Partizani do të mbyllë fazën përgatitore në Slloveni me një miqësore ndaj skuadrës polake, KS Krakovia.…

VIDEO | Shkëndija tepër e fortë për sllovakët, gol spektakolar nga Ibraimi

Shkëndija ka fituar miqësoren ndaj Sllovakëve të Zhilinës me rezultatin 1 – 0. Golin për skuadrën…

Teuta e frikshme, triumfon bindshëm përballë ekipit maqedonas

Teuta ka luajtur sot një miqësore përballë skuadres maqedonase, Akademia Pandev dhe “Djemtë e Detit” kanë…

VIDEO | Partizan zhgënjyes, “Demat” munden në miqësore

Partizani luajti sot një miqësore përballë skuadrës slovene, NS Mura, takim në të cilin u mund…

VIDEO | Telushi nuk pyet, sherr dhe në miqësore

Partizani e nis sezonin e ri me një miqësore përballë ekipit slloven, NS Murës. Kjo ishte…

Laçi e ka pisk, Ber Sheva duket e frikshme

Hapoel Ber Sheva ka marrë një fitore bindëse 0-3 përballë ekipit polak, Legia Gdanks, duke mos…

Progni nuk mjafton, Teuta mposhtet nga skuadra bullgare

Teuta ka zhvilluar takimin e dytë miqësor në Bansko të Bullgarisë. Skuadra e Bledi Shkëmbit është…

Miqësore | “Derbi” vishet bardhezi, Laçin nuk e ndal as Kukësi

Kukësi dhe Laçi zhvilluan ditën e sotme një ndeshje miqësore në kuadër të përgatitjeve që të…

Sarajevo “shuplakë” Partizanit, debutim i hidhur për Lerdën

Partizani ka pësuar një humbje të thellë në testin e parë miqësor ndaj Sarajevos. Në takimin…

Femrat kuqezi të pathyeshme, fitojnë miqësoren e radhës

Shqipëria e Femrave ka marrë një tjetër fitore sot, përballë Maqedonisë së Veriut, sfidë e zhvilluar…

Xhaka-Rashica dhurojnë spektakël, ndeshja e luksit mbyllet në paqe

Granit Xhaka dhe Milot Rashica, dy nga yjet më të futbollit shqiptar, organizuan një ndeshje miqësore…

Sukses edhe për femrat kuqezi, mposhtin Maqedoninë në miqësore

Sot është luajtur një miqësore mes Shqipërisë Femra dhe Maqedonisë, ndeshje që është mbyllur me triumfin…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1…

Shqipëria U19 fiton miqësoren, Muçi dhe Broja përmbysin Kosovën

Shqipëria U19 ka fituar me rezultatin 3 – 1 ndaj Kosovës në miqësoren e zhvilluar ditën…

Miqësore në tokën franceze për Shqipërinë U20, Biturku shpall listën

Shqipëria U20 ka nisur punën për miqësoren e 15 majit kundër bashkëmoshatarëve nga Katari. Ekipi i…

Miqësorja me Maqedoninë, Shqipëria U-18 ndalet në barazim spektakolar

Shqipëria U-18 dhe Maqedonia e Veriut U-18 kanë luajtur një ndeshje miqësore në stadiumin “Sopoti” në…

Kombëtarja e femrave mposhtet në miqësore, Bosnja fiton me një supergol

Kombëtarja kuqezi e femrave ka luajtur sot një miqësore në Bosnje, përballë Bosnje-Hercegovinës, por nuk ka…

Maqedonia e Veriut mposht kombëtaren U19, sfida njeh vetëm gola shqiptarësh

Kombëtarja e 19-vjeçarëve zhvilloi sot miqësoren e dytë me Maqedoninë e Veriut. Sfida e luajtur në…

Shqipëria U-19 ndalet në barazim, nuk ka diferenca me Maqedoninë

Shqipëria U-19 ka zhvilluar një ndeshje miqësore përballë moshatarëve të Maqedonisë, sfidë që është mbyllur me…

Skënderbeu nuk bind në miqësore, Pogradeci e mund me një autogol

Skënderbeu dhe Pogradeci kanë shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit për shkak të kombëtareve për të luajtur një…

VIDEO | Tiranës i mjaftojnë katër minuta për të mposhtur Dinamon

Tirana dhe Dinamo kanë luajtur një miqësore mes tyre sot në “Selman Stermasi”, duke përfituar nga…

Dy miqësore për Teutën, Shkëmbi provon të gjithë lojtarët

Teuta ka bërë një sezon të mirë deri më tani, ndodhen në vend të tretë në…

Laçi përmbys Erzenin, afrimet e janarit gjejnë golat në miqësore

Laçi dhe Erzeni kanë zhvilluar një miqësore në stadiumin “Tofik Jashari” sot dhe ishin kurbinasit ata…

VIDEO | Kosova spektakolare, fitorja i “vidhet” vetëm në limite

Kosova dhe Danimarka janë ndarë në një barazim spektakolar 2-2 në takimin miqësor mes tyre. “Dardanët”…

Skënderbeu “poker” të rinjve, Tirana rikthen derbin me Dinamon

Dy skuadrat e Superiores, Skënderbeu dhe Tirana kanë shfrytëzuar pushim për shkak të kombëtareve për të…

VIDEO | Gjermania mbetet “kantier”, barazim në shtëpi ndaj Serbisë

Gjermania nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi përballë Serbisë, në një…

Shqipëria U19 në fushë, konfirmohet miqësorja e djemve të Dedes

Kombëtarja U19 do të zhvillojë një ndeshje miqësore në këtë muaj. Ka qenë FSHF, ajo që…

Miqësore | Flamurtari mposhtet nga skuadra e Kategorisë së Parë

Flamurtari dhe Bylis zhvilluan ditën e sotme një takim miqësor në stadiumin e skuadrës vlonjate. Ndeshja…

Bubeqi: Ndeshje luksi për ne, me Memën që në fillim Tirana do ishte në krye

Trajneri i Korabit, Dorian Bubeqi i thuri elozhe kolegut të tij, Ardian Mema. Në fjalën e…

Pa arbitër dhe penallti e gjuajtur jashtë, Tirana-Korabi ndahen në paqe

Ndeshja miqësore mes Tiranës dhe Korabit është mbyllur në barazim 1-1. Të dyja skuadrat shfrytëzuan shtyrjen…

Klubet nxitojnë për miqësore, Tirana zbret në fushë

Dhuna e ushtruar në Kamzë ndaj arbitrit Eldorian Hamiti ka detyruar Shoqatën e Arbitrave që të…

Bylisi dhe Luftëtari shënojnë katër gola në miqësoren mes tyre

Sot në Ballsh, është luajtur një ndeshje miqësore mes Bylisit dhe Luftëtarit, me të dyja skuadrat…

VIDEO | Balaj njeriu gol, por nuk mjafton për Akhmatin

Ekipi i Akhmat Groznit ka zhvilluar sot miqësoren përballë ekipit korean të Suon Blluuings. Ndeshja është…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online