Talenti shqiptar mahnit Zvicrën, tjetër gol për 19-vjeçarin

Numri i futbollistëve shqiptarë që luajnë për skuadrat zvicerane është shumë i madh dhe një nga…

Skënderbeu gati për testin e radhës, nësër në fushë ndaj kryesuesve

Skënderbeu do të zhvillojë ditën e nesërme një ndeshje miqësore ndaj Bylisit, skuadër kjo që kryeson…

Gega: Sot Partizani luajti siç nuk e kisha parë ndonjëherë

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega ka folur pas ndeshjes kundër turqve të Antaliaspor për faqen zyrtare…

Miqësore | Ndeshje pozitive e Kukësit, Çyrbja ndal gjigantin rus

Kukësi ka luajtur sot miqësoren e dytë në Antalia dhe pas humbjes kundër Bashakserhit, verilindorët kanë…

Prenga: Duam të tregojmë futboll edhe në Europë

Trajneri i Laçit, Besnik Prenga foli për “RTSH Sport” pas miqësores së mbyllur në barazim kundër…

Lika pas miqësore kundër Laçit: I kënaqur, Vllaznia do kompletohet

Vllaznia luajti sot një miqësore me Laçin, me të dyja skuadrat që u ndanë me barazimin…

FOTO | Konfirmohet edhe miqësorja e dytë e Teutës

Përgatitjet për gjysmën e dytë të kategorisë Superiore vijojnë intensivisht te skuadrat. Teuta dhe Kastrioti, kanë…

VIDEO | Guri rikthehet te goli, shijoni rrjetën e sulmuesit kuqezi

Sidrit Guri i ka dhënë fitoren skuadrës së Ostendes në miqësoren kundër holandezëve të Utreht. Sulmuesi…

Barazim në derbin e veriut, Kamza “tris” Burrelit

Laçi dhe Vllaznia kanë zhvilluar ndeshjen e parë miqësore në Kamzë dhe gjithçka është mbyllur me…

Miqësore | Skënderbeu mposht Tiranën me përmbysje

Skënderbeu dhe Tirana kanë luajtur një miqësore sot, ku djemtë e drejtuar nga Orges Shehi kanë…

Kastrioti dhe Teuta kalojnë testet e para, Devolli debuton me fitore

Miqësorja e zhvilluar sot në Kavajë midis Besës dhe Kastriotit ka përfunduar me fitoren e krutanëve…

FOTO | Miqësorja e Partizanit, “Demat” do të luajnë kundër gjigantit kroat

Partizani po zhvillon fazën përgatitore në Antalia të Turqisë, aty ku kryesuesit e kampionatit synojnë të…

Miqësoret e Partizanit, klubi publikon detajet

Partizani nesër do të zhvendoset në Turqi, ku edhe do të zhvillojë disa ndeshje miqësore. Rivalët…

Miqësoret e janarit, klubet shqiptare konfirmojnë tre përballje

Skuadrat e Superiores kanë marrë pushimet. Në fakt lojtarët janë ata që po pushojnë më së…

Kukësi drejt Turqisë, zbulohet miqësorja “ruse”

Kukësi po përgatitet për fazën përgatitore, por më parë pritet që drejtuesit të mbyllin merkaton në…

VIDEO | Ikardi e Dibala udhëheqin Argjentinën, Vidal Kilin

Argjentina e ka fituar edhe miqësoren e dytë kundër Meksikës dhe këtë e ka bërë duke…

Hakmerret Rumania, Shqipëria e Bogdanit “ia dhuron” fitoren

Shqipëria U19 është mposhtur 0-1 në miqësoren e dytë me Rumaninë. Në fakt si ne, ashtu…

VIDEO | Dibala “shterpë”, Argjentina dominon dhe thyen Meksikën

Argjentina ka dominuar dhe fituar ndaj Meksikës me rezultatin e pastër 2-0. Sytë ishin nga Paolo…

Kukësi rikthehet në “Zeqir Ymeri”, por për miqësore

Pushimi i kampionatit i jep mundësinë Kukësit që të zhvillojë një ndeshje miqësore ditën e premte.…

Oferta nga FSHF, në shitje biletat për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin

Shqipëria bëhet gati për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin, ndërkohë që tanimë kanë dalë në shitje…

Skënderbeu i pamëshirshëm ndaj Maliqit, goleadë në derbi

Skënderbeu ka zhvilluar një ndeshje miqësore, duke shfrytëzuar pauzën e kampionatit. Skuadra e Orges Shehit ka…

Tomori përmbys Albpetrolin, paqe mes Luftëtarit dhe Bylisit

Tomori ka fituar me përmbysje miqësoren me Albpetrolin. Beratasit triumfuan me rezultatin e ngushtë 2-1, ndërkohë…

Ditë miqësoresh, pesë skuadra të Superiores në fushë

Pushimi i kampionatit ka bërë që disa prej klubeve shqiptare të programojnë miqësore për ditën e…

BILETAT | Miqësorja me Jordaninë, promocione dhe shitje në disa qytete

Shqipëria përballet me Jordaninë më 10 tetor, në një ndeshje që luhet në stadiumin “Elbasan Arena”…

Miqësorja me Jordaninë, FSHF nxjerr në shitje biletat

Shqipëria do të ketë mundësinë të luajë një ndeshje miqësore. Jordania është kundërshtari i kuqezinjve dhe…

Bindin Egnatia dhe Besa, Vllaznia ngec ndaj Shënkollit

Ekipet e Kategorisë së Parë kanë zhvilluar sot disa miqësore përgatitore para fillimit të kampionatit të…

Tomori mund Butrintin, fitojnë Dinamo dhe Besa

Ekipet e kategorisë së parë po shfrytëzojnë javët e fundit para fillimit të kampionatit për të…

Tite bën revolucion te Brazili: 12 debutime, Gabriel Zhezuz jashtë liste

Trajneri i Brazilit, Tite, ka prezantuar sot listën e emrave me 23 lojtarët që do të…

Miqësore/ Dinamo pëson humbjen e parë, Broshka nderon Egnatian

Janë dashur katër takime që skuadra e Dinamos të pësojë humbjen e parë në ndeshjet parapërgatitore.…

Elbasani triumfon në Derbin ndaj Turbinës

Te merkuren ne oren 18:00 ne ambjentet e kompleksit sportiv “Shefqet Lamcja” te Elbasanit eshte zhvilluar…

Fiorentinë e shthurur, Shalke “i jep dajak” (VIDEO)

Shalke 04 dhe Fiorentina janë përballur sot në një ndeshje miqësore, ku ekipi gjerman ka fituar…

Duartrokitje, Mastro Lindo dhe Nejmar në “Selman Stërmasi”

Tirana zhvilloi një miqësore me Prishtinën dhe e humbi me rezultatin 1-3. Gjithsesi ishte vetëm një…

Krutanët në Bullgari, konfirmohet miqësorja e parë

Kastrioti fillimisht u zhvendos në Pukë, aty ku trajneri Elvis Plori i ka dhënë ekipit të…

Test i vërtetë për Skënderbeun, sot në fushë

Skënderbeu mundi para pak ditësh Maliqin në miqësore dhe golat u realizuan nga Bruno Dita dhe…

Kukësi nis “provat” në Shqipëri, Pakult kërkon të zgjidhë dilemat para Valetës

Skuadra e Kukësit ka konfirmuar se do të luajë miqësoren kundër Kastriotit ditën e sotme, prej…

Kampionët bindin në testin e dytë

Kukësi 3 Botoshani 1 Shënues për Kukësin: Serran 9’, Karioka 37’, Pejiç 62’(11-m) Kampionët kanë triumfuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online