Browsing Tag

Mergim Mavraj

Mavraj: Më kishte marrë malli të luaja me Currin

Mërgim Mavraj ishte një ndër personalitet që morën pjesë në “lojën e yjeve” në Prishtinë. Pak minuta para fillimit të ndeshjes kapiteni i kombëtares shqiptare u ndal të fliste për “ART SPORT” “Është diçka e veçantë. Jam gëzuar shumë për…

VIDEO | Hakmarrja e madhe e Mavrajt, fundoset Hamburgu

Mërgim Mavraj dhe Ingolshtadi i tij kanë arritur një triumf jetik përballë Hamburgut në transfertë me shifrat 0-3, me mbrojtësin tonë që shijon hakmarrjen e madhe përballë ish-ekipit të tij. Ingolshtadi e nisi në mënyrë perfekte…

Mavraj hedh pas krahëve dëmtimin, tani titullar

Margim Mavraj u dëmtua dhe mungoi disa ndeshje për shkak të një dëmtimi që pësoi në sfidën kundër Sandhauzen. Problemet me shpinën e penalizuan qendërmbrojtësin, i cili një javë më parë nisi normalisht përgatitjet. Gjithsesi në takimin…

Dëmtimi konsiderohej serioz, Mavraj surprizon

Mërgim Mavraj  rikthehet në fushë pas dëmtimit të pësuar në ndeshjen kundër rivalëve të Sandhauzen. Një problem në shpinë e penalizoi qendërmbrojtësin, i cili mungoi në përballjet me Duisburgun dhe Holsten Kiel. Katër pikë të marra nga…

Dëmtim serioz, Mavraj shqetëson Ingolshtadin dhe kombëtaren

Mërgim Mavraj ka probleme. Qendëmbrojtësi i kombëtares, i graduar edhe kapiten së fundmi, nuk ishte në fushë në takimin që Ingolshtadi fitoi me Duisburgun dhe do të vijojë të mungojë. Shkak është bërë një dëmtim i pësuar. Konkretisht ai ka…

Humbja e fundit fatale, Mavraj mbetet pa trajner

Humbja e fundit në shtëpi ishte fatale për Ingolshtadin. Ekipi ku aktivizohet Mërgim Mavraj u mposht nga Sandhauzeni me rezultatin 1-2, në një ndeshje direkte për mbijetesën. Ekipi gjerman renditet i fundit në Bundesliga 2 me 19 pikë dhe…

Dramë për Mërgim Mavrajn, Balliu e Gavazaj triumfojnë

Ingolshtadi ka pësuar një humbje  të rëndë me një rival direkt si Sandhazen. Mërgim Mavraj ishte në fushë për 90 minuta dhe pjesa e parë për skuadrën e mbrojtësit të kombëtares shkoi mirë. Polsen shënoi golin e avantazhit, por fraksioni i…

Mavraj titullar, por Ingolshtadi i tij zhytet akoma më shumë

Mërgim Mavraj dhe Ingolshtadi i tij, duket se nuk po kalojnë një moment të mirë në kampionat, teksa pasditen e sotme kanë marrë një humbje ndaj Unionit të Berlinit në transfertë me shifrat 2-0. Humbje, që është mund të ndodhë pasi Unioni…

Ingolshtadi gati, Mavraj rikthehet nga minuta e parë

Ingolshtadi zbret në fushën e blertë në orën 13:00, teksa do të mundohet të marrë pikë në transfertën e vështirë me St. Paul. Rikthehet titullar në këtë takim qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj, i cili së bashku me shokët e tjerë të repartit…

Debutimi super i Mavrajt, çfarë vlerësimesh në Gjermani!

Vlerësime pozitive për Mergim Mavrajn, që debutimin e tij me Ingolshtad e ka bërë si një lider. Qendërmbrojtësi i kombëtares është vlerësuar si më i miri i ndeshjes, teksa nota për të ka qenë 2.5. Një notë mjaft e lartë, duke ditur mënyrën…

Rikthimi në Gjermani nis në mënyrë të hidhur për Mavrajn

Mërgim Mavraj u rikthye vetëm pak javë më parë në Gjermani, teksa la Arisin e Selanikut për të  firmosur me ekipin e Ingolshtadit. Gjithsesi, aventura e tij e re, duket se nuk ka nisur në mënyrën e duhur, pasi mbrojtësi i kombëtares sonë ka…

Mavraj e mbyll në Greqi, përshëndetet me Arisin

Mërgim Mavraj dhe Arisi i Selanikut kanë mbyllur marrëveshjen mes tyre, gjë që është konfirmuar nga vetë qendërmbrojtësi i kombëtares. "Bye, Bye Aris", shkruan mbrojtësi në llogarinë e tij "Instagram". Mavraj me fanellën e Arisit është…

Mavraj zbrazet: Ju tregoj pse po iki nga Arisi!

Mërgim Mavraj e mbyll me Greqinë. Qendërmbrojtësi nënshkroi në verë me Aris Selanik, por ikën sepse ka ndjerë mungesë respekti ndaj tij. Kapiteni i kombëtares flet hapur dhe në njëfarë mënyre edhe akuzon. "Anulova kontratën me Aris dhe…

Mavraj drejt Gjermanisë, Arisi dhe një super klauzolë në mes

Mërgim Mavraj është drejt rikthimit në Gjermani. Kapiteni i kombëtares është pjesë e Aris Selanik në Greqi dhe largimi i tij është lakuar shumë në mediat greke. Gjithsesi qendërmbrojtësi është në kontratë dhe duhet gjetur një marrëveshje.…

Mavraj: Ju tregoj kundërshtarin më të vështirë

Mërgim Mavraj, kapiteni i kombëtares, ka folur për grupin kualifikues të Shqipërisë në “EURO 2020”: “Është vështirë të flasësh për mundësi e shanse. Kënaqësi të luash kundër Francës. Kemi bërë mirë me ta dhe Turqinë. Islanda ka bërë mirë…

Durmishaj fiton duelin me Mavrajn, feston Mihaj

Derbi shqiptarësh në Greqi dhe në fund fitorja ka shkuar për Fiorin Durmishajn, i cili kishte përballë Mërgim Mavrajn dhe Migjen Bashën. Sulmuesi nuk arriti të shënojë për skuadrën e tij, por ishte Dominguez që realizoi në fund të pjesës së…

Probleme për Mavrajn, humbet ndeshjen e kampionatit

Mërgim Mavraj ka humbur ndeshjen e kampionatit që Arisi i Selanikut do të luajë në kampionat kundër Asteras Tripolis. Qendërmbrojtësi i kombëtares debutoi në mesjavë në Kupë dhe u paraqit mirë. Të gjithë prisnin të ishte gati edhe për…

Zyrtare: Mavraj tek Arisi, zbulohet klauzola e bujshme

Mërgim Mavraj do të provojë një eksperiencë të re në Greqi me Arisin e Selanikut. Lojtari ka nënshkruar me klubin grek, ndërkohë që marrëveshjen e kishte gjetur prej kohësh dhe mbetej vetëm një njoftim. Qendërmbrojtësi ishte në…

E kryer, Mërgim Mavraj me ekip të ri

Mërgim Mavraj nuk ka humbur më shumë kohë dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Greqi me skuadrën e Arisit të Selanikut, ku gjen mesfushorin Migjen Basha. Qendërmbrojtësi ishte lojtar i lirë, pasi më parë kishte zgjidhur kontratën me…

Ofertë greke, Mavraj duhet të vendosë

Jo vetëm Olimpiakos dhe AEK pas Mërgim Mavrajt. Qendërmbrojtësi është edhe në “radarët” e Arisit të Selanikut. Lajmin vjen nga Greqia, teksa “gazetta.gr” raporton për interesimin e skuadrës së Migjen Bashës për lojtarin e Shqipërisë.…

Mavraj pa ekip, shënjestrohet nga gjiganti grek

Mërgim Mavraj është akoma lojtar i lirë. Qendërmbrojtësi i kombëtares, i cili u largua nga Hamburgu, ka pasur disa oferta konkrete gjatë kësaj periudhe, por deri më tani nuk ësht bindur të nënshkruajë. Në Gjermani është lakuar Hanoveri së…

Jo vetëm Deportivo e Breshia për Mërgim Mavrajn!

Mërgim Mavraj është lojtar i lirë, pasi kontratën me Hamburgun e ka ndërprerë. Dy klubet më të interesuara deri më tani janë shfaqur Deportivo La Korunja dhe Breshia, që ia kanë bërë ofertën e tyre qendërmbrojtësit. Gjithsesi Mavraj ende…

Spanjë apo Itali, dilema e madhe e Mërgim Mavrajt

Mërgim Mavraj është lojtar i lirë dhe dy janë ofertat konkrete deri më tani. “Bild” e ka bërë me dije me kohë se Deportivo La Korunja e kërkon qendërmbrojtësin, i cili do të ishte lideri i spanjollëve për prapavijën. Financiarisht oferta…